Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (22 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (17 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 5 .Pogoń Szczecin (15 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Lech Poznań - Cracovia. Michał Probierz: Siedzimy jak na szpilkach

- Jak zadzwoni telefon od fizjoterapeuty, który spyta się o samopoczucie, to już człowiek zastanawia się , czy na pewno wszystko jest w porządku - mówi o zakażeniach koronawirusem Michał Probierz, trener Cracovii. W niedzielę (godz. 17.30) "Pasy" grają w Poznaniu z Lechem.

Koronawirus coraz mocniej panoszy się w Ekstraklasie. Pandemia dosięgnęła również krakowian, gdzie zakażonych jest kilku zawodników.

Reklama

- Nie możemy jednak ułatwiać przeciwnikowi zadania mówiąc, jakie mamy kłopoty. Na pewno z koronawirusem będą problemy, ale mają je wszyscy, więc to żadna nowość. Trzeba jednak zrobić wszystko, by rozgrywki trwały, bo to jedyna droga, by to wszystko jakoś funkcjonowało - podkreśla Probierz.

- Jak jeden czy drugi zawodnik był chory, to wiedzieliśmy, że może pójść lawina, więc piłkarzy odizolowaliśmy. Wszyscy jesteśmy pod stałą opieką, więc nie staraliśmy się przekładać meczu z Lechem. Trzeba bowiem zrobić wszystko, by te rozgrywki trwały. I tak chwała PZPN-owi i Ekstraklasie, że to wszystko trzymają w ryzach - dodaje szkoleniowiec.

Koronawirus był już jest obecny w większości klubów. Z tego powodu czasem nie może zagrać kilku zawodników, a czasem trzeba nawet odwołać spotkanie. W tej sytuacji rodzi się pytanie, czy pandemia nie będzie miał większego wpływu na wyniki rozgrywek niż forma sportowa. 

- Może ta być, bo to bardzo trudny sezon. Często siedzimy jak na szpilkach. Jak dzwoni telefon od fizjoterapeuty, który się pyta o samopoczucie, to już człowiek się zastanawia, czy na pewno wszystko jest w porządku. Musimy jednak robić wszystko, by liga trwała. Przynajmniej ludzie mają się czym emocjonować - zaznacza Probierz.

Wiadomo, że trener w Poznaniu nie będzie mógł skorzystać z kilku zawodników, ale ich nazwisk nie chce podać. - Po meczu z Lechem wracamy do Krakowa, by ich przebadać i mam nadzieję, że już do nas dołączą. Trzeba to wszystko ustabilizować - podkreśla Probierz. 

Mecz Lech - Cracovia w niedzielę o godz. 17.30, relacja w Interii.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Michał Probierz | Cracovia | lech pozań

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje