Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (4 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 5 .Radomiak (4 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (4 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (3 pkt.)

Kowalczyk: Tyle straci Cracovia, jeśli sprzeda teraz Kapustkę

- Cztery miliony euro może stracić Cracovia, jeśli sprzeda Kapustkę w zimie, zamiast po Euro 2016 - uważa olimpijczyk z Barcelony Wojciech Kowalczyk.

Wojciech Kowalczyk zabrał głos w sprawie Bartosza Kapustki z Cracovii w programie "Cafe Futbol" "Polsatu Sport". Pół Polski ostatnio debatuje, czy Bartosz powinien wyjechać już teraz do silniejszej ligi, czy dojrzewać w macierzystym klubie.

Rozwój w rodzimym klubie, poprzez regularne występy, doradza Kapustce m.in. szef polskiej piłki Zbigniew Boniek.

- Nie jest powiedziane, że Kapustka w ogóle ma nie wyjechać. Przez najbliższe pół roku najważniejsza dla niego jest regularna gra, a taką może mu zagwarantować tylko Cracovia. W Borussii, Romie, Juventusie, czy jakimkolwiek klubie, jaki jest wymieniany w jego kontekście, szanse na występy tuż po transferze miałby niewielkie - podkreśla Zbigniew Boniek.

Reklama

Z "Zibim" zgadza się były prezes PZPN-u, szef 1. ligi - Michał Listkiewicz.

- Kapustka powinien pograć jeszcze w polskiej lidze. Cracovia to klub ułożony: świetna baza, świetny trener, fajni kibice, fajny stadion. Nie spieszmy się z jego transferem - powiedział w "Cafe Futbol" Listkiewicz.

- Na miejscu Kapustki zimą bym nie wyjeżdżał. Jest liderem Cracovii i powinien to potwierdzać w kolejnych meczach - podkreśla pan Michał.
- Mądrość menedżera powinna podpowiedzieć, żeby ten chłopka - nawet na wypadek transferu - został na pół roku wypożyczony do swojego klubu - uważa prowadzący "Cafe Futbol" Mateusz Borek.

- Kapustka powinien zostać w Polsce do Euro 2016. Wśród polskich skrzydłowych jest kandydatem do pierwszego składu reprezentacji Polski. Dzięki świeżości, dynamice  - podkreśla z kolei ekspert Polsatu Sport, wicenaczelny polsarsport.pl Roman Kołtoń. - W polskiej lidze będzie grał stale, a na zachodzie nie jest to pewne.

- Dodajmy do tego jedną podstawową rzecz. Finansowo podwójną stratą dla Cracovii jest wypuszczenie z rąk Kapustki już teraz. Przecież jeśli mu się uda Euro 2016, to jest pewnie jakieś cztery miliony euro straty, jeśli puścisz go teraz, a nie po mistrzostwach Europy - uciął dyskusję Wojciech Kowalczyk.

O Kapustkę biją się dziś menedżerowie. Na razie piłkarz ma umowę z Cezarym Kucharskim, ale ona wygasa w styczniu 2016 roku. Wtajemniczeni twierdzą, że bliski przejęcia Bartosza jest Bartłomiej Bolek, z którym współpracuje Konrad Gołoś.

Andrzej Juskowiak o ewentualnym wyjeździe Kapustki!

Dowiedz się więcej na temat: Bartosz Kapustka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje