Reklama

Reklama

Jacek Zieliński: Zagłębie Lubin to taki fałszywy beniaminek

- To taki fałszywy beniaminek - tak ekipę Zagłębia Lubin - najbliższego rywala Cracovii ocenił trener Jacek Zieliński. Przed wyjazdem do Lubina szkoleniowiec "Pasów" odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej.

O atmosferze po meczu z Termalicą zakończonym porażką 2-3

- Sytuacji nie postrzegam jako kryzysu. Uważam, że mecz był bardzo wyrównany, mogliśmy go nawet wygrać. Każda porażka uczy, trzeba z niej tylko wyciągać wnioski. To też jest dobra sytuacja, bo wreszcie widać, jak działa drużyna i jestem ciekaw jej reakcji w kolejnym spotkaniu.

O sytuacji kadrowej

- Poza Jakubem Wójcickim, który po meczu z Termalicą jest nie tylko kontuzjowany, ale też zebrał czwartą żółtą kartkę, wszyscy są gotowi do gry. W zastępstwie za Kubę biorę pod uwagę zarówno Deleu, jak i Bartosza Rymaniaka. Dotychczas jednak nie zdecydowałem jeszcze, która opcja da moim zdaniem lepszy efekt.

Reklama

O wyjazdowej serii bez porażki

- Nie podkreślam serii wyjazdowej (osiem meczów bez porażki - przyp. red.). Nie ma co pompować serii - nie dla nich gra się w piłkę. Oczywiście, chcemy ją podtrzymać, ale przede wszystkim liczy się dobra gra i wygrana, bo do Lubina, jak zawsze, jedziemy grać o trzy punkty.

O rywalu

Zagłębie Lubin to taki fałszywy beniaminek. Lubinianie wrócili do Ekstraklasy po rocznej banicji w bardzo dobrym stylu. Nie doszło tam, co ciekawe, do rewolucji kadrowej. To solidna drużyna nawet pod kątem nazwisk. Ostatni mecz z Legią to udowodnił (zremisowany w przy Łazienkowskiej 2-2 - przyp. red.).

Spotkanie KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia rozpocznie się 18 września o godzinie 20.30.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL