• 6 .Piast Gliwice (0 pkt.)
  • 7 .Podbeskidzie B.-B. (0 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (0 pkt.)

Górnik Wałbrzych - Cracovia 3-2 w sparingu

Cracovia zakończyła obóz przygotowawczy w Wałbrzychu. W pierwszym sparingu przed startem Ekstraklasy rewelacyjne w tym sezonie trzecie w tabeli "Pasy" przegrały z miejscowym Górnikiem 2-3.

Obie drużyny rozgrywały spotkanie w bardzo zimowych warunkach. Boisko było kompletnie pokryte śniegiem. Pogoda nie zniechęciła jednak kibiców do obejrzenie spotkania, którzy dość licznie pojawili się na meczu.

Wynik meczu otworzył dla Cracovii Erik Jendrišek w 26. minucie gry. Później jednak "Pasy" były zmuszone cały czas odrabiać straty. Już po pierwszej połowie podopieczni Jacka Zielińskiego przegrywali 1-3. W ekipie Górnika Wałbrzych hat-tricka skompletował Marcin Orłowski. Gola na 2-3 dla "Pasów" zdobył na początku drugiej połowy meczu Przemysław Pyrdek.

Górnik Wałbrzych występuje na co dzień w trzeciej lidze. Spotkanie zostało rozgrywane w systemie trzy razy po 30 minut.

Górnik Wałbrzych - Cracovia 3-2

Bramki: 0-1 Jendrišek (26.), 1-1 Orłowski (31.), 2-1 Orłowski (39.), 3-1 Orłowski (44.), 3-2 Pyrdek (57.).

Górnik Wałbrzych: Jaroszewski - Sawicki, Michalak, Tyktor, Rytko, Morawski, Michalak, Krawiec, Oświęcimka, Radziemski, Orłowski oraz: Błaszczyk, Surmaj, Brzeziński, Migalski, Krzymiński, Sobiesierski, Jastrzębski.

Cracovia:

I tercja: Sandomierski - Wójcicki, Sretenović, Wołąkiewicz, Zejdler - Dąbrowski, Budziński - Wdowiak, Kapustka, Jendrišek - Diabang.

II tercja: Sandomierski (46. Stępniowski) - Deleu, Rymaniak, Polczak, Jaroszyński - Cetnarski, Čovilo - Rakels, Adamczyk, Pyrdek - Zjawiński.

III tercja: Stępniowski - Deleu, Jadanowski, Rymaniak, Jaroszyński - Argasiński, Adamczyk - Surma, Kiebzak, Pyrdek - Szewczyk.

Dowiedz się więcej na temat: Cracovia | Ekstraklasa SA