Reklama

Reklama

Dawid Nowak przeszedł zabieg czyszczenia ścięgna Achillesa

Dawid Nowak, najlepszy strzelec Cracovii, musiał przejść zabieg czyszczenia ścięgna Achillesa, poinformował serwis terazpasy.pl. Piłkarz urazu nabawił się w grudniu ubiegłego roku.

Dawid Nowak, najlepszy strzelec Cracovii, musiał przejść zabieg czyszczenia ścięgna Achillesa, poinformował serwis terazpasy.pl. Piłkarz urazu nabawił się w grudniu ubiegłego roku.

W obozie "Pasów" liczono, że napastnik, który w rundzie jesiennej zdobył siedem bramek, zdąży się wykurować na niedzielne derby Krakowa, przeciwko Wiśle. Teraz wiadomo, że nic z tego nie będzie, a zawodnika może zabraknąć nawet do końca sezonu zasadniczego.

"To nie jest tylko kwestia zabiegu, to nie jest tylko kwestia rehabilitacji, ale to jest także kwestia powrotu do formy i pełnej dyspozycji"  - mówił trener Cracovii Wojciech Stawowy, trener Cracovii, na łamach terazpasy.pl. "Dlatego obawiam się, że jeśli zobaczymy Dawida na boisku, to zobaczymy go dopiero w fazie grupowej. Przed podziałem na grupy nie ma co liczyć na to, że Dawid do nas wróci. To wymaga czasu"  - tłumaczył szkoleniowiec. 

Reklama

Osiem kolejek sezonu zasadniczego, przed podziałem na grupy, zostanie rozegranych w ciągu najbliższych sześciu tygodni.

"Po zabiegu trzeba miesiąc z kawałkiem zanim Dawid wróci do treningów , a potem trzeba się odpowiednio zrehabilitować. Trzeba odpowiednio wejść w trening, piłkarz nie może być rzucony na "głęboką wodę" . Ja się z taką sytuacją liczyłem i mówiłem, że może do takiej sytuacji dojść, że Dawid będzie musiał przejść zabieg" - dodał szkoleniowiec "Pasów", cytowany przez terazpasy.pl.

Zobacz terminarz T-Mobile Ekstraklasy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama