Reklama

Reklama

Damian Dąbrowski straci derby Cracovia - Wisła

Damian Dąbrowski nie zagra w piątkowych derbach Krakowa pomiędzy Cracovią a Wisłą. Piłkarz doznał kontuzji podczas meczu trzeciej kolejki Lotto Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna po ataku Łukasza Tymińskiego.

Przedstawiciele "Pasów" nie komentują doniesień na temat zdrowia pomocnika, ale jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, prawie 24-letni zawodnik na pewno nie wystąpi w piątek przy Kałuży.

Wygląda na to, że Dąbrowski może stracić jednak nie tylko derby. Jak podał "Przegląd Sportowy" piłkarza czeka prawdopodobnie przerwa do końca roku.

Z informacji podanych przez dziennik wynika, u pomocnika mogło dojść do zerwania więzadła w stawie skokowym lewej nogi. Gdyby ta informacja się potwierdziła, oznaczałoby to kilkumiesięczny rozbrat piłkarza z murawą.

Reklama

Dąbrowski urazu nabawił się w drugiej połowie meczu w Lublinie, gdzie od tego sezonu gra Górnik Łęczna. Pomocnika zaatakował Łukasz Tymiński, sędzia Jarosław Przybył odgwizdał faul, ale nie pokazał zawodnikowi Górnika nawet żółtej karki, którą ukarał natomiast protestującego gracza Cracovii.

Pomocnik "Pasów" nie ma ostatnio szczęścia. Końcówkę zeszłego sezonu stracił z powodu kontuzji barku. Tym samym nie został też sprawdzony przez Adama Nawałkę i tym samym szansę na wyjazd na mistrzostwa Europy, gdzie reprezentacja Polski doszła aż do ćwierćfinału.

Derby Cracovii z Wisłą w ramach czwartej kolejki Lotto Ekstraklasy odbędą się w piątek o 20.30.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL