Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (25 pkt.)
  • 7 .Lech Poznań (25 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (25 pkt.)

Cracovia. Z dwoma pucharami i karą dla zarządu za derby

Problemem zespołu było to, że Cracovia przystępowała do rozgrywek z pięcioma ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2003/04. Po 14 kolejkach "Pasy" z 16 "oczkami" zajmują 10. miejsce, a gdyby doliczyć im zabrane punkty byłoby siódme.  Nie jest więc źle. Ciężko będzie jednak powalczyć o trzeci udział w europejskich pucharach z rzędu. Tym bardziej, że nie będzie transferów do klubu.

Reklama

- Nie będziemy robić żadnych transferów. Skupimy się na tych, których mamy, i dokoptujemy kilku piłkarzy z grup młodzieżowych. Nikogo nie bierzemy, bo chcemy wprowadzić młodzież i Polaków. Jest grupa, która czeka na swoją szansę. Mamy jedną z najmłodszych drużyn w lidze, potrzebujemy stabilności i zgrania - zapowiedział Probierz.

Być może podejście Cracovii wynika jednak z faktu, że w tym sezonie spada tylko jedna drużyna, więc "Pasy" są raczej bezpieczne, a ponieważ na mistrzostwo Polski zespół nie ma już też raczej szans (13 punktów straty do Legii), puchary są niewiadomą, chyba że przez Puchar Polski, gdzie zespół jest w 1/8 finału, więc nie ma co na razie wydawać pieniędzy.

Po ligowej porażce z Legią w listopadzie, zawrzało w portalach społecznościowych. W ostrą wymianę zdań z kibicami wdał się bowiem Probierz, który jest nie tylko trenerem, ale i wiceprezesem. Jak zawsze po niepowodzeniu pojawiły się wpisy o tym, że "nie da się tego oglądać" i czy szkoleniowiec nie zamierza podać się do dymisji, a jeden z użytkowników napisał: "[...] My nie mamy drużyny, trenera i zarządu. A to co się dzieje z Wdowiakiem to jest kur*** cyrk".

W odpowiedzi Probierz również nie przebierał w słowach. ."Ty jesteś cyrk kur***. Tylko potraficie napier*** na klub, a nie potraficie patrzeć obiektywnie" - stwierdził.

Wizerunek klubu zmąciły też wydarzenia w grudniowych derbach Krakowa. Prof. Janusz Filipiak, prezes klubu, i Jakub Tabisz, wiceprezes, w wulgarny sposób obrażali sędziego Daniela Stefańskiego. Trzeba przyznać, że arbiter słabo prowadził zawody, a jego decyzje były na niekorzyść Cracovii. O niektórych błędach pisałem w Interii tutaj.

"To były ogromne emocje i reakcje kibicowskie. Mecz prowadzili sędzia Stefański i Lasyk (odpowiadał za system wideoweryfikacji VAR - przyp. red.). Lasyk wcześniej pozbawił nas ewidentnego rzutu karnego w meczu z Legią" - tłumaczył potem prezes Filipiak.

Potem jeszcze wydano oświadczenie, w którym napisano m.in., że " żona sędziego Stefańskiego według wpisów w Internecie jest kibicką Wisły".

Komisja Ligi już ustosunkowała się do tej sprawy i dwie najważniejsze osoby w Cracovii zostały ukarane grzywną w wysokości pięciu tysięcy złotych każda, ale w zawieszeniu na pół roku.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę PKO BP Ekstraklasy

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!
-----------------------------------

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź 

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś!  Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link GRAM o duże pieniądze już teraz!

Dowiedz się więcej na temat: Cracovia | Michał Probierz | Janusz Filipak | Janusz Gol | Mateusz Wdowiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama