Reklama

Reklama

Cracovia. Z Czovilą do sądu, Airam Cabrera wzmocnieniem

Fachowy portal Transfermarkt podał, że Miroslav Czovilo został wytransferowany z Cracovii do Lugano za 50 tys. euro, ale fakty są takie, jak podaliśmy wczoraj - Serb jednostronnie rozwiązał umowę i sprawa trafi do sądu FIFA, gdzie krakowski klub ostatnio wygrał sprawę. "Pasy" pozyskały dziś napastnika Airama Cabrerę.

Przypomnijmy, że Czovilo dwa tygodnie temu jednostronnie rozwiązał obowiązującą do końca sezonu 2019/2020. Argumentował to niespełnioną przez klub obietnicą zgody na przejście za darmo do FC Lugano. Gdzie jak gdzie, ale w zarządzanym przez założyciela i właściciela informatycznej spółki Comarch klubie dyscyplina finansowa jest na wysokim poziomie, a excel nie przyjmuje pozycji "oddanie za darmo" żadnego sportowca, z zwłaszcza jednego z najbardziej wartościowych piłkarzy.

"Pasy" zamierzały skierować sprawę do PZPN-u, który by natychmiast zawiesił Czovila, jednak decyzja ta nie miałaby mocy sprawczej w Szwajcarii. Prawnicy Cracovii kierują już sprawę do FIFA. Ostatnio klub z ul. Kałuży wygrał postępowanie przed sądem Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej z Finem Petterim Forsellem, który domagał się odszkodowania za to, że kontrakt, jaki podpisał z Cracovią ostatecznie nie wszedł w życie. Informacja o pozyskaniu Forsella w istocie została opublikowana 8 czerwca 2017 r. Później, gdy klub zrezygnował z usług trenera Jacka Zielińskiego, by powierzyć zespół Michałowi Probierzowi, Forsell nie trafił do Krakowa. Prawnicy "Pasów" dowiedli w FIFA, że umowa podpisana z nim nie była wiążącym kontraktem.

Reklama

Cracovia wzmocni dziś skład napastnikiem Airamem Cabrerą, który wróci do Lotto Ekstraklasy po rozwiązaniu umowy z beniaminkiem Segunda Division Extramadura UD. W sezonie 2015/2016 Airam rozegrał w barwach Korony Kielce 28 meczów i zdobył 16 bramek, co dało mu drugie miejsce na ligowej liście snajperów, za Nemanją Nikoliciem.

Negocjacje "Pasów" z Cabrerą trwały dosyć długo, gdyż w Extramadurze miał dosyć wysoki kontrakt - na poziomie 200 tys. euro rocznie - i nie chciał tracić na powrocie do Polski. Ostatecznie udało się osiągnąć porozumienie.

W ten sposób na niedzielne starcie z Legią Cracovia będzie miała do dyspozycji dwóch nowych zawodników: Janusza Gola i Cabrerę. Gol ostatni mecz rozegrał 20 maja, ale był w reżimie treningowym w Rosji, więc pod tym kątem nie ma zaległości. Podobnie jest z Cabrerą, który nie zmieścił się na ławce Extramadury w dwóch pierwszych kolejkach zaplecza hiszpańskiej ekstraklasy, ale trenował regularnie.

MiBi

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy