Reklama

Reklama

Cracovia - Wisła Płock 1-3. Michał Probierz: Rozumiem pytania o moją dymisję

- Rozumiem pytania o moją dymisję, ale najprościej byłoby teraz uciec od odpowiedzialności. To nie w moim stylu - powiedział Michał Probierz, trener Cracovii, która przegrała w poniedziałek z Wisłą Płock 1-3 i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Po meczu powiedzieli:

Jerzy Brzęczek, trener Wisły Płock: - Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy to ważne spotkanie, choć w pierwszej połowie mieliśmy trochę szczęścia. Wtedy sami prokurowaliśmy sytuacje dla Cracovii. W kontratakach natomiast brakowało nam spokoju przy rozegraniu. W drugiej połowie byliśmy już konsekwentni, daliśmy sobie wprawdzie strzelić gola, zrobiło się trochę nerwowo, ale chłopaki się nie załamali i zdobyli dwie bramki po perfekcyjnych kontratakach. Z przebiegu meczu, była to wygrana zasłużona, dzięki niej złapaliśmy trochę oddechu.

Reklama

Michał Probierz, trener Cracovii: - Zazwyczaj bywa tak, że wszystko sprzysięga się przeciwko tym, którzy są na dole. Dyskwalifikacja za czerwoną kartkę w ostatnim meczu Pucharu Polski dla Ołeksija Dytiatjewa została przeniesiona na rozgrywki ekstraklasy, a zastępujący go Piotr Malarczyk szybko doznał kontuzji. Widać, że nasz największy problem leży w głowach piłkarzy.

- Szkoda, że Krzysiek Piątek nie wykorzystał sytuacji na początku meczu, bo grałoby się nam spokojniej. Na początku drugiej połowy stworzyliśmy sobie kolejną okazję. Znowu jej nie wykorzystaliśmy, a straciliśmy gola po kontrataku. Udało nam się jednak wrócić do gry, doprowadziliśmy do wyrównania, ale znowu nie poszliśmy za ciosem. Zabrakło przede wszystkim spokoju w rozegraniu i po prostych błędach straciliśmy dwie kolejne bramki. To bardzo bolesne i trudne dla trenera, ale najłatwiej jest usiąść i płakać. Trzeba się podnieść i jednym zwycięstwem odwrócić losy tego sezonu.

Ranking Ekstraklasy - sprawdź!

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL