Reklama

Reklama

Cracovia - Wisła Kraków Probierz: Zwolnienie Ramireza było zaskoczeniem

Przed derbami Krakowa trener Michał Probierz odniósł się do nagłej zmiany trenera w drużynie Wisły Kraków. - Nasza piłka zaczyna być naprawdę śmieszna. My trenerzy powinniśmy mieć umowę z jakąś firmą produkującą walizki, bo zawsze musimy je nosić przy sobie - tak szkoleniowiec Cracovii odniósł się do obowiązującego w Ekstraklasie trendu na zwalnianie trenerów.

Ekstraklasa: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Po przegranej w lidze z Wisłą Płock 0-1 przy Reymonta zdecydowano o zwolnieniu Kiko Ramireza. "Białą Gwiazdę" w starciu z "Pasami" poprowadzi trener Radosław Sobolewski.

- Nowy trener to zawsze znak zapytania. Na pewno jakieś zmiany będą. To zwolnienie było zaskoczeniem. Sobolewski jest legendą klubu, która na pewno czekała na to, żeby być pierwszym trenerem. Jest czas, żeby na kogoś takiego postawić. Robił kursy i należy mu się bycie trenerem pierwszego zespołu - mówił Probierz.

Reklama

Szkoleniowiec "Pasów" odniósł się także do licznych zwolnień trenerów w Ekstraklasie, które ostatnio wzmagają na sile.

- Nasza piłka zaczyna być naprawdę śmieszna. Powinniśmy mieć umowę z jakąś firmą produkującą walizki, bo zawsze musimy je nosić przy sobie. Sytuacja Maćka Bartoszka w Termalice też podobno jest już zagrożona. Z profesorem Filipiakem często rozmawiamy na ten temat. Mamy ustalony pewien kierunek - zapewniał Probierz, o którego pozycji też mówi się, że może być zagrożona. 

W sierpniowych derbach Cracovia przegrała rzutem na taśmę 1-2 po bramce Carlitosa w 89. minucie. "Pasy" mają plan jak zatrzymać skutecznego Hiszpana?

- To bardzo dobry napastnik, nie ma co ukrywać. Dobrze się przyjął na polskich warunkach. Trzeba uważać na rykoszety, żeby ta piłka do niego nie docierała. Gra Wisły jest od niego mocno uzależniona - powiedział Probierz i odniósł się także do ostatnich derbów Krakowa z Centralnej Ligi Juniorów, w których "Pasy" wygrały 6-2.

- Młodzież dała pokaz siły i oby w naszym przypadku też tak było.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową zespołu, szkoleniowiec "Pasów" przyznał, że ma parę znaków zapytania w przypadku niektórych pozycji.

- Mamy kilku poobijanych zawodników. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać. Jest możliwość, że możemy wyjść w pierwszym składzie też z Szczepaniakiem - mówił Probierz.

Szkoleniowiec odniósł się także do sytuacji defensywnego pomocnika Radosława Kanacha, który jest teraz w drużynie juniorów, a którego menedżerem jest syn byłego szkoleniowca Cracovii - Jacka Zielińskiego - Maciej.

- Menedżerowie chcą go wyciągnąć za wszelką cenę z klubu. Jeśli Radek przedłuży kontrakt, to wróci do pierwszego zespołu. Sprawę ma przedstawioną jasno - przyznał. 

Derby Krakowa zaplanowano na środę na godzinę 20.30. Michał Probierz nie ukrywał, że według niego taki mecz, mógłby się odbyć w bardziej dogodnym dla kibiców terminie. Warto podkreślić, że Ekstraklasa, przy ustalaniu terminarza, nie doceniła najstarszych polskich derbów. Pierwsze zaplanowała w środku wakacji, drugie - w połowie grudnia, gdy może kibiców odstraszać mróz. Dość powiedzieć, że w kasach zostało jeszcze 2,5 tys. biletów. 

- W sierpniu można by było spokojnie wsadzić jeszcze dwie kolejki. Teraz gramy największą liczbę meczów. Takie derby na pewno byłyby lepsze na przykład w sobotę o godz. 18, ale to nie do nas trenerów należy ustalanie terminarza. W ogóle my trenerzy mamy coraz mniej do powiedzenia - nie krył Michał Perobierz. 

Cracovia zajmuje 12. miejsce w lidze, Wisła jest ósma.

Z Krakowa, Adrianna Kmak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL