Reklama

Reklama

  • 1 .Górnik Zabrze (9 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (7 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (6 pkt.)
  • 4 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (6 pkt.)
  • 6 .Jagiellonia Białystok (5 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (3 pkt.)

Cracovia - Wisła Kraków 2-1. Zieliński: Cracovia rządzi w Krakowie!

- Komentarz będzie jeden i będzie krótki: Cracovia rządzi w Krakowie, przynajmniej przez najbliższe pół roku - triumfował na pomeczowej konferencji trener "Pasów" Jacek Zieliński po 192. Wielkich Derbach Krakowa.

Ekstraklasa. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Reklama

- W tych derbach wrażenia estetyczne i to widnieje w statystykach było mało ważne. Liczyło się zwycięstwo. Po niezłym meczu, pełnym walki, który mógł się podobać kibicom odnieśliśmy wygraną i z tego się bardzo cieszymy - mówił Zieliński.

- Kluczem do wygrania tego meczu było nie tylko zaryglowanie środka, co pod nieobecność kontuzjowanego Dąbrowskiego nie było łatwe, ale przypomnę, że w ustawieniu z Budzińskim, Cetnarskim i Czovilo dobrze sobie radziliśmy już w zeszłym sezonie, gdy Damian było kontuzjowany. Ważna była dobra postawa w obronie całego zespołu i świetne kontry.  Mateusz Szczepaniak wykonał także kawał dobrej roboty w ataku - dodał Zieliński.

- Duże słowa uznania dla chłopaków, którzy mimo przeciwności losu, które ostatnio nas dotykają, zagraliśmy na olbrzymim poziomie zaangażowania - mądrze, a przede wszystkim skutecznie - dodał szkoleniowiec.

Złożył też meldunek odnośnie kontuzjowanych graczy.

- Vestenicky ma mechaniczną kontuzję, kolano jest przecięte, mam nadzieję, że to nic poważnego. Natomias Kuba Wójcicki podkręcił kostkę - poinformował.

- Wygrana w derbach smakuje bardzo mocno. Tam na Reymonta też nam smakowała, bo nastąpiła po 50 paru latach, ale nie było z nami kibiców, więc nie było z kim się cieszyć. Dzisiaj radość była w pełni: paręnaście tysięcy kibiców, którzy nas świetnie wspierali. Gdy prowadziłem Lecha, mecze z Wisłą, zaraz po tych z Legią były dla mnie jak małe derby - przypominał.

Kiedy Cracovia unormuje grę także w spotkaniach na obcym terenie, co w tym sezonie jej słabo wychodzi?

- Pracujemy usilnie, abyśmy na wyjazdach unikali słabszych meczów, natomiast nie zawsze to wychodzi. Będziemy starali się unikać takich wpadek. Oczywiście z występów w Niecieczy i Lublinie z Górnikiem Łęczna nie jesteśmy zadowoleni - podkreśla Jacek Zieliński.

Czy po transferze za rekordowe dziewięć milionów euro Bartosza Kapustki do Leicester City Cracovia się jeszcze wzmocni?

- Szukamy wzmocnień, to nie jest łatwe. Dotychczasowe transfery określałem jako przyszłościowe, z których będzie korzyść czerpał nawet mój następca. Przydałby się nam boczny obrońca i ja cały czas upieram się, że potrzebujemy drugiego napastnika - nie kryje trener.

Z Krakowa Michał Białoński  

Dowiedz się więcej na temat: Jacek Zieliński I | Cracovia | Wisła Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje