Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Cracovia - Wisła Kraków 0-2. Helik: Mistrzostwo Polski nie jest przekreślone

- Wychodzimy na boisko, by grać o jak najwyższe cele i to się nie zmieni. No bo jeśli jesteśmy na drugim miejscu, to o co mamy grać? - mówił po przegranych 0-2 derbach z Wisłą Michał Helik, obrońca "Pasów".

- Mecz był na pewno nerwowy, ale wszystkie derby takie są. Mieliśmy swoje sytuacje, Wisła swoje, ale to oni otworzyli wynik z rzutu karnego. To w dalszym rozrachunku zdecydowało o zwycięstwie. Żałujemy, że straciliśmy bramkę z karnego, bo to nas jeszcze bardziej wybiło. Gdybyśmy utrzymali 0-0, to może byśmy przechylili szalę na swoją korzyść - analizował na gorąco 199. derby Krakowa Helik. 

Po meczu piłkarzom Cracovii oberwało się od część trybun. Jednak nie tylko z tego powodu w szatni krakowian atmosfera daleka była od idealnej.

- W szatni było połączenie smutku i złości. Cóż tu dużo mówić - to są derby i robi się wszystko, by je wygrać. Jednak nie tylko po ostatnim gwizdku widać było naszą sportową złość, bo w trakcie meczu też goniliśmy wynik, gdyż chcieliśmy zremisować za wszelką cenę. Nie udało się i bardzo nad tym ubolewamy - podkreśla Helik. Porażka "Pasów" była dla nich o tyle bolesna, że jest to trzecia przegrana z rzędu.

Reklama

- Nie jest to budujące i jesteśmy zdenerwowani. Teraz jednak możemy odpowiedzieć tylko na boisku i każdy kolejny mecz będzie do tego szansą - podkreśla Helik.

Piłkarze Cracovii przez cały mecz mogli liczyć na doping ponad 14 tysięcy kibiców. - Po to się trenuje, żeby grać takie mecze. Może faktycznie wyniki nie są do końca satysfakcjonujące, ale jeśli chodzi o całokształt to na pewno lepiej grać, gdy są kibice - przyznał Helik.

- Mimo porażki w derbach mistrzostwo dalej nie jest przekreślone. Wychodzimy na boisko, by grać o jak najwyższe cele i to się nie zmieni. No bo jeśli jesteśmy na drugim miejscu, to o co mamy grać? - dodaje obrońca krakowian.

Piotr Jawor, MP

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje