Reklama

Reklama

Cracovia. Wielka prezentacja nowych zawodników

Pięciu Polaków, dwóch Hiszpanów i jeden piłkarz z drużyny juniorów - na dwa dni przed rozpoczęciem sezonu Cracovia zrobiła prezentacje wzmocnień pierwszego zespołu.

Z Maciejem Gostomskim krakowianie umowę podpisali już kilka miesięcy temu, większość zawodników pozyskali zaraz po otwarciu okna transferowego, a ostatni nabytek - Eladio Zorrilla - umowę podpisał we wtorek. 

- Elady to był nasz pierwszy wybór, ale powiem szczerze, że chyba Cristiano Ronaldo krócej negocjował umowę niż my. Trochę to trwało, ale udało się dopiąć transfer. Cieszę się, bo teraz mamy czterech skrzydłowych. Z kolei Gerard Oliva dobrze gra tyłem do bramki, ma dobrą technikę, a dodatkowo operuje pięcioma językami, więc jak już nauczy się polskiego i pomoże nam w Cracovii, to może zostać menedżerem - podkreśla Michał Probierz, trener "Pasów".

Reklama

A oto co powiedzieli wszyscy zawodnicy pozyskani latem przez Cracovię:

Gerard Oliva (napastnik, poprzednio UCAM Murcia): - Cieszę się, że tu się znalazłem. Wcześniej rozmawiałem z Javim Hernandezem [hiszpański pomocnik "Pasów"] i mówił o Cracovii dużo dobrego. Czy znam się z Eladym? Raz graliśmy przeciwko sobie, ale do czasu przyjazdu do Krakowa, nie mieliśmy ze sobą żadnego kontaktu.

Eladio Zorrilla (pomocnik, poprzednio Real Murcia): - Też rozmawiałem z Javim i podkreślał, że Cracovia to poważny klub, który daje duże możliwości rozwoju. Słyszałem też, że Kraków to piękne miasto i to mnie zachęciło.

Marcin Budziński (pomocnik, poprzednio Melbourne City): - Cieszę się, że wróciłem do Cracovii i liczę na dobry sezon. Znam już to miejsce, więc łatwo było mi się zdecydować na powrót.

Adrian Danek (pomocnik, poprzednio Sandecja): - Będę chciał zmazać plamę po spadku... Z Sandecją nam się nie udało i mam nadzieję, że przyszły sezon będzie lepszy. Walczymy o jak najwyższe cele.

Maciej Gostomski (bramkarz, poprzednio Korona Kielce): - Nie po to mnie tu ściągnięto, bym siedział na ławce lub trybunach. Ciężko trenuję, miałem tylko tydzień przerwy z powodu kontuzji, ale jestem gotowy do gry i rywalizacji, której się nie boję.

Adrian Kajpust (obrońca, drużyna CLJ Cracovii): - Wicemistrzostwo Polski juniorów to bardzo dobry wynik, ale to już koniec, zamknięty temat. Teraz mam nowe cele - chcę nauczyć się seniorskiej piłki i jak najlepiej pomóc drużynie w osiągnieciu celu, czyli zdobyciu mistrzostwa Polski. Będę walczył o skład i chciał się jak najwięcej nauczyć.

Filip Piszczek (napastnik, poprzednio Sandecja): - Ja następcą Krzyśka Piątka? Cóż, mam nadzieję, że ten sezon będzie dla mnie lepszy niż poprzedni i w każdy kolejnym meczu pomogę w zwycięstwie.

Jakub Serafin (pomocnik, Lecha Poznań): - Przyszedłem po to, by walczyć o swoje. W drużynie jest duża rywalizacja, ale to może nam tylko pomóc. Dzięki temu można się rozwijać i osiągać jak najlepsze wyniki.

Zobacz terminarz Lotto Ekstraklasy

Piotr Jawor

Reklama

Reklama

Reklama