Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (38 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Cracovia w Hiszpanii zagra z Szachtarem, a może i z Zenitem

Cracovia już 9 stycznia wznawia przygotowania do rozgrywek w 2017 roku. W czasie zagranicznego zgrupowania "Pasy" zmierzą się z Szachtarem Donieck, a prawdopodobnie także z Zenitem Sankt Petersburg.

Zanim jednak do tego dojdzie piłkarze Cracovii 1 stycznia odbyli coroczny trening noworoczny, w którym pierwsza drużyna pokonała rezerwy aż 5-0. Pierwszego gola strzelił Hubert Adamczyk

- Mam nadzieję, że ten rok będzie dla nas lepszy niż ostatnia runda - powiedział 18-letni jeszcze pomocnik, który zanim trafił do ekipy "Pasów" w styczniu zeszłego roku, trzy rundy terminował w młodzieżowej drużynie Chelsea Londyn.

- Ruszymy z przygotowaniami pełną parą i zrobimy wszystko, by podźwignąć się w tabeli i awansować do pierwszej ósemki" - dodał Adamczyk.

Reklama

Cracovia, która poprzedni sezon zakończyła na czwartym miejscu, dającym prawo gry w europejskich pucharach, po 20 kolejkach obecnych rozgrywek zajmuje dopiero 14. miejsce, tuż nad strefą spadkową.

- Zajęcia wznawiamy 9 stycznia. Do 20 stycznia będziemy trenować w Krakowie, na własnych obiektach, w tym czasie zaplanowany jest sparing, prawdopodobnie z Garbarnią 17 stycznia, a potem wyjeżdżamy na obóz do Hiszpanii - powiedział Jacek Zieliński, trener "Pasów".

- Podczas obozu rozegramy kilka sparingów, praktycznie potwierdzony jest z Szachtarem Donieck 22 stycznia, a w planach jest także z Zenitem Sankt Petersburg. Poczekajmy jednak na oficjalne potwierdzenie - stwierdził opiekun Cracovii.

Czy klub zaplanował już jakieś transfery w zimowym oknie?

- W Polsce coś się rusza, ale jak mówiliśmy w tej drużynie nie będzie wielkiej rewolucji, więc nie ma, co się ruszać. Jeszcze jest czas - uspokajał Zieliński.

"Pasy" wznowią rozgrywki już 10 lutego wyjazdowym meczem z Ruchem. W Chorzowie Cracovia odniosła jedyne zwycięstwa na obcych boiskach w 2016 roku.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama