Reklama

Reklama

  • 1 .Górnik Zabrze (13 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (10 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (10 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (9 pkt.)
  • 5 .Jagiellonia Białystok (8 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (7 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (6 pkt.)

Cracovia. Upadł temat Tomasza Pekharta, co z Denissem Rakelsem?

Hubert Adamczyk podpisał kontrakt z Cracovią, od lipca do klubu ma dołączyć Florin Bejan, a upadł ostatecznie temat transferu Tomasza Pekharta.

Zmian w Cracovii ciąg dalszy. Dwóch piłkarzy podpisało kontrakty, ale klub wciąż szuka nowych. Co jednak z tymi, którzy jesienią byli w kadrze Jacka Zielińskiego?

Reklama

Po dobrych występach w poprzedniej rundzie zawodnikami Cracovii zaczęły interesować się inne kluby. Najgorętszym kąskiem jest oczywiście Bartosz Kapustka, ale wydaje się, że kadrowicz Nawałki zostanie w Krakowie.

- On sam tak uważa, ale jak to się mówi: "nigdy nie mów nigdy". Nikt za niego na tym etapie nie będzie w stanie zapłacić. On chce grać, zresztą o tym wie. Ma tu dobre warunki do pracy, jest w centrum zainteresowania selekcjonera, trenera Jacka Zielińskiego, więc nie ma tematu - ucina spekulacje prof. Janusz Filipiak, właściciel Cracovii na stronie TerazPasy.pl.

Innym piłkarzem Cracovii, o którym było głośno jest Deniss Rakels. Łotyszem miały interesować się Legia Warszawa i Club Brugge. W dodatku ofensywny zawodnik ma wpisaną w kontrakcie klauzulę odstępnego w wysokości 500 tys. zł. To znacząco ułatwia negocjacje.

- Żyję w przekonaniu, że Deniss z nami zostanie. Jeżeli Cracovia dobrze zagra wiosną i uda jej się awansować do europejskich pucharów to wartość każdego z tych zawodników wzrośnie. Ich szanse na pozyskanie lepszego kontraktu będą jeszcze większe - uważa Filipiak.

Czy jednak konkretna oferta za Rakelsa wpłynęła do klubu z ul. Kałuży?

- Nie ma takiej, nie ma żadnej. Zainteresowany musiałby wpłacić 500 tys. euro. A na razie taka kwota do nas nie trafiła. Gdy na koncie zobaczymy 500 tys. euro, to nie potrzeba żadnych rozmów - dodaje Filipiak.

W dodatku Cracovia podpisała umowę z rumuńskim obrońcą Florinem Bejanem, ale kontrakt ma obowiązywać dopiero od 1 lipca, gdy wygasną jego zobowiązania wobec dotychczasowego pracodawcy - ASA Targu Mures.

Władze Cracovii widziałyby go jednak u siebie już teraz i dlatego rozmawiają z Rumunami na temat wcześniejszego wykupu zawodnika. Kwota odstępnego jest na razie jednak zbyt wysoka.

Z drugiej strony jest już niemal pewne, że do krakowskiego klubu nie trafi wysoki napastnik z Bundesligi - Tomasz Pekhart.

- Mieliśmy bardzo zaawansowane rozmowy. Prawdopodobnie nie spełniliśmy oczekiwań jeśli chodzi o prowizję menedżerską. Wymyśliliśmy teraz taką strategię, że jeśli nie znamy zawodnika, to bierzemy go na wypożyczenie, a dopiero później transfer - kończy Filipiak.

Dowiedz się więcej na temat: Cracovia | Tomasz Pekhart | Hubert Adamczyk | Janusz Filipiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje