Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (19 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (16 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (14 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 5 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 6 .Pogoń Szczecin (11 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)

Cracovia. Trzej kluczowi piłkarze kontuzjowani

W sobotę Cracovia zremisowała z Jagiellonią Białystok 1-1. Urazów doznali Mateusz Cetnarski, Hubert Wołąkiewicz oraz Jakub Wójcicki i prawdopodobnie na dłuższy czas będą wyłączeni z gry.

- Lepiej dwóch rannych, niż jeden zabity - mówił trener Jacek Zieliński po remisie z Wisłą Kraków. Teraz wydawałoby się, że mógłby powtórzyć te słowa, bo remis jest jak najbardziej sprawiedliwy. Mecz stał na wysokim poziomie i gołym okiem widać, że obie drużyny będą się liczyć w walce o puchary.

Reklama

- Oglądaliśmy bardzo dobry mecz, ale skończył się remisem. Kto jest z niego zadowolony? Na pewno nie my - kręci głową Zieliński.

W trakcie meczu Zieliński musiał zdjąć z boiska Mateusza Cetnarskiego, Huberta Wołąkiewicza i Jakuba Wójcickiego. Wszyscy narzekają na urazy. - Wygląda na to, że są poważne. Pech chciał, że w meczu, w którym musieliśmy gonić wynik, przeprowadziliśmy wszystkie zmiany w defensywie - mówi Zieliński.

- A kogo chciał pan zmienić? - padło pytanie.

- I tak pan nie trafi - odpowiedział trener.

- Rakelsa na pewno.

- Mówiłem, że pan nie trafi.

Gola dla Cracovii w tym spotkaniu zdobył Marcin Budziński, który na początku sezonu nie był w najwyższej formie. - Doda mu to skrzydeł i wiary w siebie. Od dawna pracowaliśmy nad tym na treningach. Bramka - stadiony świata. Marcin musi ustabilizować formę. Słyszę na trybunach pomruk po jego straconych piłkach - ocenia szkoleniowiec.

Za tydzień zamyka się okno transferowe. Czy do Cracovii trafi jeszcze jeden zawodnik? - Trudno powiedzieć. Miałem większe marzenia, ale prawda jest taka, że na rynku nie ma takich graczy, których z czystym sumieniem moglibyśmy ściągnąć. Sprowadzenie zawodnika, by poszerzyć tylko kadrę, mija się z celem. Nie wierzę w transfer, jestem realistą - dodaje Zieliński.

Z Krakowa Łukasz Szpyrka

Dowiedz się więcej na temat: Cracovia | Jagiellonia Białystok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje