Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Cracovia - trener Podoliński obejrzy mecz z trybun

Trener Cracovii Robert Podoliński z trybun będzie oglądał poniedziałkowy mecz swoich piłkarzy z Górnikiem Zabrze. To kara jaką nałożyła Komisja Ligi za jego niewłaściwe zachowanie wobec sędziego spotkania "Pasów" z PGE GKS Bełchatów.

Sprawdź szczegóły z Ekstraklasy!

Jego miejsce na ławce trenerskiej krakowian podczas tego pojedynku (oraz z Legią Warszawa) zasiądzie drugi trener Michał Pulkowski.

"Zajmę miejsce na trybunie blisko naszej ławki. Mam nadzieję, że nie dostanę zakazu stadionowego za to, że będę krzyczał" - powiedział Podoliński podczas piątkowej konferencji prasowej.

Jak dodał, nie będzie to pierwsza w jego karierze trenerskiej sytuacja, gdy będzie prowadził drużynę z miejsca dla publiczności. Nie przypomniał jednak szczegółowo, jaki to był mecz. Przyznał jednak, że ten sposób prowadzenia drużyny wiąże się z większym stresem.

Reklama

"Co będę robił w przerwie? Nie będę mógł wejść do szatni, może się kawy napiję" - dodał opiekun krakowian.

Ze względu na kartki w pojedynku z ekipą ze Śląska nie zagra Mateusz Żytko. Podoliński nie powiedział, kto go zastąpi, ale być może będzie to Bartosz Rymaniak.

W trakcie przerwy na mecze reprezentacji Cracovia rozegrała tylko sparing ze swoimi rezerwami (wygrała 10-0).

"Było ciężko znaleźć jakiegoś przeciwnika z pierwszej, drugiej czy trzeciej ligi ze względu na trwające rozgrywki. Nie chciałem grać z drużyną ekstraklasy. Zbyt dużo było ryzyko, że któryś z moich zawodników złapie kontuzję" - wyjaśnił trener drużyny ze stolicy Małopolski.

Po rundzie jesiennej "Pasy" zajmują 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. W lipcu Cracovia przegrała w Zabrzu 0-2.

Mecz Cracovii z Górnikiem odbędzie się w poniedziałek o godz. 18. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama