Reklama

Reklama

Cracovia "sprzątnęła" Szymona Gałeckiego sprzed nosa śląskich klubów

17-letni Szymon Gałecki z występującego w lidze okręgowej Naprzodu Czyżowice zaczyna jutro treningi z zespołem Cracovii. W Krakowie młody pomocnik przebywał będzie przez tydzień.

Gałecki to reprezentant Polski juniorów. Był już w zespole juniorów Arki Gdynia, a jesienią świetnie radził sobie na boiskach ligi okręgowej. Dla grającego w grupie II na Górnym Śląsku Naprzodu Czyżowiec zdobył 12 bramek i był najlepszym strzelcem zespołu, który po pierwszej części sezonu jest na 5 miejscu. - Zdaniem wielu Szymon, to najlepszy piłkarz w lidze okręgowej. Jest pomocnikiem i naprawdę dobrze rokuje - ocenia jego trener z Naprzodu Antoni Jeleń, były piłkarz m.in. Górnika Pszów, Unionu Berlin czy Dynama Drezno. 

Reklama

Szymon Gałecki pochodzi z piłkarskiej rodziny. Jego starszy brat Michał (19 lat) ma już na koncie występy na pierwszoligowych boiskach w barwach Arki Gdynia i Rozwoju. W katowickim klubie wystąpił jesienią w 13 ligowych spotkaniach, w których zdobył 1 bramkę. Teraz przed dużą szansą stoi jego młodszy brat. 

Cracovia wypatrzyła młodego gracza i zaprosiła na sprawdziany. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to nie niewykluczone, że już zimą młody zawodnik zmieni klub. Na początek miałby występować w trzecioligowych rezerwach Cracovii. Widać, że skauting "Pasów" jest lepszy niż wielu klubów z Górnego Śląska, które nie bardzo dbają o to, co dzieje się na ich podwórku... 

Michał Zichlarz, Katowice

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy