Reklama

Reklama

​Cracovia - Śląsk Wrocław. Kłopoty kadrowe trenera Jacka Zielińskiego

Przed sobotnim meczem we Wrocławiu Cracovia ma problem z defensywą. Możliwe, że ze Śląskiem nie zagra trzech ważnych zawodników. - Kołdra robi się krótka - przyznaje trener Jacek Zieliński.


Wyniki, tabela i statystyki Ekstraklasy - TUTAJ!

Cracovia ostatnio nie ma dobrej passy. W czterech spotkaniach zdobyła tylko dwa punkty, ale ciągle zajmuje trzecie miejsce. Piłkarze Jacka Zielińskiego chcieliby utrzymać tę pozycję po sezonie zasadniczym. O to będzie jednak trudno, bo do Wrocławia Cracovia jedzie osłabiona.

- Damian Dąbrowski jest już po operacji braku. Będzie we Wrocławiu i zobaczymy jak wygląda. Deleu w czwartek trenował niemal z pełnym obciążeniem, ale do gry będzie dopiero za tydzień. Nie mamy też pewności co do Kuby Wójcickiego, który jest chory i w piątek po treningu zapadnie decyzja, czy pojedzie z nami do Wrocławia - podkreśla trener Zieliński.

Reklama

Szkoleniowiec nie zamierza jednak rozwodzić się nad problemami. - Dramatu nie ma, ale kołdra robi się krótka. Ale co zrobić? Do dramatu jednak jeszcze trochę brakuje, mamy różne możliwości. Możemy kogoś z pomocy na bok obrony przesunąć - podkreśla Zieliński.

Mecz we Wrocławiu wcale nie zapowiada się łatwo dla Cracovii. Co prawda Śląsk zajmuje dopiero 14. miejsce, ale po przyjściu trenera Mariusza Rumaka gra dużo lepiej. M.in. w ostatniej kolejce pokonał w Poznaniu Lecha (1-0).

- Ten zespół ma większy potencjał niż wskazuje miejsce, które zajmuje. Coś u nich jednak nie funkcjonowało, a teraz wygląda to już lepiej. Spodziewamy się trudnego meczu i przeciwnika, który będzie chciał grać w piłkę. Mają nowego trenera, więc zespół trochę inaczej wygląda. W tym wypadku efekt nowej miotły zadziałał - przyznaje trener Cracovii.

Wszystkie mecze 30. kolejki Ekstraklasy w sobotę o godz. 18. Wyniki można śledzić na Interii.

Piotr Jawor


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL