Reklama

Reklama

Cracovia – Śląsk Wrocław. Kłopot bogactwa trenera Michała Probierza

Zimą Cracovia przeszła rewolucję, za którą Michał Probierz bierze całkowitą odpowiedzialność. – Teraz już nie ma usprawiedliwień. Sam ten zespół przygotowywałem i jest to w 95 proc. moja koncepcja – podkreśla szkoleniowiec przed sobotnim meczem ze Śląskiem Wrocław (godz. 18).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Cracovia - Śląsk Wrocław!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

W zespole nie ma już m.in. Grzegorza Sandomierskiego, Deleu, Piotra Malarczyka, a za nich przyszło kilku graczy, m.in. Brock-Madsen, Antonin Czulina, Niko Datković i Deniss Rakels.

- Powoli to wszystko wygląda tak, jakbyśmy grali w piłkę nożną. Nowi gracze są wzmocnieniem - zaznacza Probierz.

Reklama

Na starcie rundy szkoleniowiec ma komfort, bo może wybierać z ponad 25 zawodników.

- Wszyscy są zdrowi, nie mamy jakiegokolwiek urazu. Przed pierwszym meczem rundy zawsze jest jednak problem z wybraniem "18", bo jeden czy drugi zawodnik może się nie załapać. Często jest tak, że jak piłkarz nie jest powołany na jeden czy drugi mecz, to później się wycofuje i jest niezadowolony. Tymczasem taki zawodnik musi jeszcze ciężej pracować. W piłce bohaterowie często są na końcu, po sezonie. Na 2-3 pozycjach mam jeszcze zagadki i musimy się zastanowić - zaznacza szkoleniowiec.

Przed startem rundy Probierz powinien być w dobrym humorze z jeszcze jednego powodu - w świetnej dyspozycji jest Krzysztof Piątek. Napastnik w sparingach zdobył aż siedem bramek i wygląda na to, że to nie było jego ostatnie słowo.

- Solidnie pracuje, zwraca uwagę na szczegóły i jest na bardzo dobrej drodze, by zrobić krok do przodu. Teraz jednak to wszystko musi przełożyć na ligę. Krzysiek dobrze też współpracuje z Rakelsem - uważa szkoleniowiec.

Na inaugurację rundy Cracovia zmierzy się na swoim stadionie ze Śląskiem Wrocław. Wszystko wskazuje, że Probierz rozłożył już rywala na części pierwsze. Problemem będzie jednak brak kibiców, bo spotkanie odbędzie się przy pustych trybunach (to kara za zachowanie chuliganów w meczu z Wisłą Kraków).

- Śląsk to doświadczony zespół, z doświadczonym trenerem. Wiem, na co ich stać, bo większość ich sparingów można było obejrzeć na Youtube. Wiemy czego się po nich spodziewać - zaznacza Probierz, który liczy również, że być może uda się jeszcze wzmocnić zespół.

- Trafiła się okazja i rozmawiamy z jednym graczem. Mogę tylko zdradzić, że to ofensywny pomocnik - mówi Probierz.

Mecz Cracovia - Śląsk w sobotę o godz. 18. Relacja na eurosport.interia.pl.

Piotr Jawor

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL