Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Cracovia - Śląsk Wrocław 2-0. Helik: Cel był jasny od początku

- Będziemy walczyli, by nie po 20 kolejkach, ale na koniec sezonu być liderem - podkreśla Michał Helik, obrońca Cracovii.

To dla was udane zakończenie roku.

- Tak, zresztą cały rok był udany. Cieszy nas to, że rozwijamy się jako klub i każdy z osobna. Cały czas idziemy do przodu, ale to nas nie zadowala, bo chcemy się rozwijać.

Kończycie rundę jako wicelider, choć dla pana zaczęła się ona źle - od odstawienia od składu po błędzie w rewanżu z DAC Dunajska Streda.

- Cieszy mnie nasza wysoka pozycja i już nie rozpamiętuję tego, co się stało. Cieszę się, że gram i zrobię wszystko, by występować regularnie.

Śląskowi obie bramki wbiliście po rzutach rożnych.

Reklama

- Dużo pracujemy nad stałymi fragmentami gry i cieszę się, że to przyniosło efekty. Żałujemy tylko, że wcześniej nam się to nie udawało. W obronie też wyciągnęliśmy wnioski i z meczu na mecz coraz lepiej się rozumieliśmy. Chcemy zgrywać się jeszcze lepiej i tracić mniej bramek. Musimy wyeliminować błędy, bo czasem za łatwo tracimy gole.

Pozycję lidera Ekstraklasy macie na wyciągnięcie ręki.

- O to walczyliśmy, cel był jasny od początku. Cały czas ku temu zmierzamy i będziemy walczyli, by nie po 20 kolejkach, ale na koniec sezonu być liderem. 

Czkawką obijają się mecze ze słabszymi rywalami: sześć punktów straconych z ŁKS-em, trzy z Koroną Kielce.

- Żałujemy tych spotkań, bo te punkty są bardzo ważne. Ekstraklasa jest jednak nieprzewidywalna i musimy się postarać, by błędy wiosną już nam się nie przytrafiały.

Legia jest faworytem do mistrzostwa?

- Na pewno, jak co roku. Ale będziemy chcieli sprawić niespodziankę.

Co chciałby pan poprawić w grze zespołu w 2020 roku?

- Można poprawić się na każdym polu. Nie można jednego odpuścić, bo zaraz znów będzie trzeba to poprawiać. Ciężko wskazać jedną rzecz. Albo najprościej - chcielibyśmy mniej bramek tracić, a więcej zdobywać (śmiech).

Jakie ma pan plany na przerwę?

- Na pewno będę na Treningu Noworocznym. Święta spędzę w rodzinnym gronie, na urlop zagraniczny się nie wybieram. Będę odpoczywał z najbliższymi i cieszył się ich obecnością.

Odetnie się pan całkowicie od piłki?

- Na pewno będę oglądał mecze i je analizował (śmiech).

Rozmawiał i notował Piotr Jawor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama