Cracovia - Shkendija Tetowo. Zieliński: Trzeba strzelić trzy gole

- Trzeba strzelić trzy gole. Cel jest taki, aby odrobić straty. Najważniejsze jest przejść do następnej rundy - powiedział Jacek Zieliński, trener Cracovii, na konferencji prasowej przed rewanżowym meczem I rundy eliminacji Ligi Europejskiej ze Shkendiją Tetowo.

Przed tygodniem w Macedonii "Pasy" przegrały 0-2. W Krakowie będą więc musiały odrabiać straty.

Reklama

- 0-2 to jest fatalny rezultat, nie ma co się tłumaczyć. Zawiedliśmy na całej linii i zdajemy sobie z tego sprawę. Puchary rządzą się swoimi prawami. Uważam, że za szybko nas skreślono, mówiono o kompromitacji Cracovii, poczekajmy jednak do drugiego meczu. Trzeba zagrać w nim mądrzej i skuteczniej - stwierdził Zieliński.

- To jest dwumecz, pierwszą połowę przegraliśmy, teraz mamy mecz u siebie. Zrobimy wszystko, by zmazać plamę i przejść do następnej rundy - dodał obrońca Piotr Polczak.

Trener Cracovii przyznał, że rywal w Skopje, gdzie odbywało się spotkanie przed tygodniem, go nie zaskoczył.

- Te zespoły zawsze u siebie grają żywiołowo, ale oni mądrze zaprezentowali się także w defensywie. To jest zespół zaprawiony w bojach, bo przecież kilka razy występowali już w eliminacjach czy Ligi Mistrzów, czy Ligi Europejskiej i to było widać - tłumaczył Zieliński.

- My jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia z tamtego meczu i zobaczymy, czy wyciągniemy wnioski - dodał.

"Pasy" w czwartek będą musiały zaatakować.

- Nie jest tak, że rzucimy się od razu do przodu i zapomnimy o defensywie. Będziemy się starali grać rozważnie, a w zeszłym sezonie pokazaliśmy, że potrafimy strzelać gole - mówił Polczak.

- Nie liczyłem się z tym, że w Skopje zaprezentujemy niesamowitą formę. To był poligon doświadczalny, jesteśmy mądrzejsi o pewne doświadczenia. Zmiany w składzie na pewno będą, ale jakie, to zobaczycie jutro - powiedział ZIeliński.

W Cracovii nie może grać przechodzący rehabilitację Paweł Jaroszyński. Bartosz Kapustka dostał wolne po Euro 2016, a Mateusz Szczepaniak nie został zgłoszony do I rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

Bruno Akrapović (trener Shkendii): - Zwycięstwo dwoma bramkami daje nam pewien komfort. W piłce nożnej różnie jednak bywa, nawet wynik 3-0 czasami nie wystarcza. Wiemy, że Cracovia to dobra drużyna.

- Oglądaliśmy wiele spotkań Cracovii. Byłem trochę zaskoczony jej postawą w pierwszym meczu, bo inaczej to wyglądało niż to, co widzieliśmy na wideo. Liczymy się z tym, że teraz rywal zagra bardziej zdyscyplinowanie.

- Wiemy, jak ważny jest to mecz, najważniejszy w historii klubu. Zrobimy wszystko, czy będziemy grali przez 90 minut, 120 czy dojdzie do rzutów karnych, aby awansować do kolejnej rundy.

Ferhan Hasani (kapitan Shkendii): - Mamy więcej doświadczenia niż Cracovia w europejskich pucharach. Uzyskaliśmy dobry rezultat, chcemy dobrze zaprezentować się w rewanżu. Mamy świadomość, że to będzie trudne spotkanie, ale liczymy, że to my awansujemy.

Rewanżowy mecz Cracovia - Shkendija w czwartek 7 lipca o godzinie 20:00.

Z Krakowa Paweł Pieprzyca

Dowiedz się więcej na temat: Jacek Zieliński I | Shkendija Tetowo

Reklama

Reklama

Reklama