Reklama

Reklama

Cracovia rozpoczęła przygotowania do sezonu 2018/19

Cracovia rozpoczęła przygotowania do sezonu 2018/19. Początek miał miejsce na obiektach klubowych przy ul. Wielickiej w Krakowie.

"Pasy" we wtorek przejdą badania wydolnościowe, a następnie będą trenować na własnych obiektach.

"Stawili się wszyscy zawodnicy, którzy mogli przyjechać. Nie pojawili się jedynie juniorzy, których rozgrywki nadal trwają i dołączą do nas przy okazji kolejnych treningów" - mówił trener Michał Probierz, cytowany przez internetową stronę klubu.

Na pierwszym treningu pojawiało się siedemnastu zawodników, w tym dwóch nowych - bramkarz Maciej Gostomski i pomocnik Adrian Danek. Zajęcia rozpoczęły się nie od ciężkich treningów, ale spokojnym rozbieganiem i grą kontrolną.

Reklama

"Nie chcieliśmy forsować tempa, gdyż jutro czekają nas badania wydolnościowe. Kiedy przejdziemy badania, będziemy mogli zacząć trenować na pełnych obrotach" - dodał Probierz.

W dniach 25 czerwca-8 lipca Cracovia wyjedzie na obóz do Słowenii, gdzie rozegra cztery sparingi.

Następnie "Pasy" wrócą do Krakowa, a pierwszy mecz nowego sezonu zagrają 21 lipca o 15.30 na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Probierz już "zaklepał" trzech zawodników: bramkarza Macieja Gostomskiego, pomocnika Adriana Danka i napastnika Filipa Piszczka. Ten ostatni nie brał on jeszcze udziału w treningu, gdyż załatwiane są ostatnie formalności związane z jego transferem.

Wciąż nie wiadomo czy w Krakowie zostanie Nicolai Brock-Madsen. Duńskiemu napastnikowi 30 czerwca kończy się okres wypożyczenia z Birmingham City. Probierz chce go zatrzymać, ale rozmowy w sprawie przedłużenia wypożyczenia nie są proste, zwłaszcza że angielski klub pokrywał część pensji piłkarza.

- Jeśli Brock-Madsen nie zostanie z nami, to będziemy chcieli pozyskać jeszcze jednego napastnika - zapowiedział Probierz.

Bardzo bliski transferu do Cracovii jest Jakub Serafin, który przebywa już na testach medycznych. To 22-letni środkowy pomocnik Lecha Poznań, który jesienią przebywał na wypożyczeniu w norweskim FK Haugesund, gdzie rozegrał 10 spotkań i strzelił jednego gola. Wiosną grał w III-ligowych rezerwach Lecha.

W tym tygodniu na testy ma przyjechać także trzech piłkarzy z Brazylii - skrzydłowy, środkowy pomocnik i napastnik. To efekt wiosennej wizyty Probierza w Belo Horizonte.

- Zobaczymy jak się zaprezentują na tle naszych zawodników - wyjaśnił Probierz.

Z zespołem pożegnali się już natomiast m.in.: Krzysztof Piątek, najlepszy strzelec drużyny w poprzednim sezonie (21 goli), który został sprzedany do Genoa CFC, Deniss Rakels czy Matic Fink.

Ramowy plan przygotowań Cracovii:

11/06/2018 - wznowienie treningów

12/06/2018 - badania wydolnościowe

16/06/2018 - sparing: Górnik Wieliczka - Cracovia, godzina i miejsce do ustalenia

23/06/2018 - sparing: MFK Karvina - Cracovia, godzina i miejsce do ustalenia

25/06/2018 - 08/07/2018 - obóz przygotowawczy w Słowenii:

27/06/2018 - Cracovia - Partizan Belgrad (Serbia), godzina do ustalenia

30/06/2018 - Cracovia - NK Maribor (Słowenia), godzina do ustalenia

04/07/2018 - Cracovia - Jenisiej Krasnojarsk (Rosja), godzina do ustalenia

07/07/2018 - Cracovia - Dinamo Zagrzeb (Chorwacja), godzina do ustalenia

14/07/2018 - sparing: Puszcza Niepołomice - Cracovia, godzina i miejsce do ustalenia

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy