Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Cracovia. Probierz: Zachowanie wobec Nawałki? Na żenującym poziomie

Na pochyłe drzewo każda koza wskoczy - w myśl tego powiedzenia nie brakuje krytycznych opinii pod adresem zwolnionego wczoraj z Lecha Poznań trenera Adama Nawałki. Starszego kolegę po fachu wziął w obronę Michał Probierz. - Zachowanie wobec Nawałki? Na żenującym poziomie - grzmiał trener Cracovii.

Zobacz szczegóły z Ekstraklasy!

"Pasy" po pokonaniu Górnika w Zabrzu usadowiły się w górnej ósemce, a tę pozycję chcą ugruntować jutrzejszym meczem z Koroną Kielce, jaki rozegrają u siebie o godz. 18.

Reklama

Na konferencji przed meczem z Koroną trener Probierz odniósł się do sprawy Nawałki.

- Jak się zatrudnia trenera, trzeba wiedzieć, że on umie wychodzić z kryzysu. Przykład Adama Nawałki boli mnie. Jako trener jestem zbulwersowany zachowaniem wobec trenera - nie kryje charyzmatyczny szkoleniowiec.

- Można kogoś zwolnić, bo to jest normalne, takie jest życie, ale wyżywanie się i hejt wobec Nawałki? Adam Nawałka, po tylu latach prowadzenia reprezentacji Polski, nie zasłużył na takie traktowanie - broni kolegę Probierz.
Odniósł się też do spekulacji, zgodnie z którymi Ricarda Sa Pinto w Legii ma zastąpić Marek Papszun, prowadzący Raków Częstochowa do Ekstraklasy.

- Czytam, że Marek Papszun, którego cenię jako trenera, ma przyjść jako trener Legii. U nas jest zawsze euforia, gdy ktoś przychodzi, nawet z pierwszej ligi, choć nie poprowadził jeszcze choćby jednego meczu w Ekstraklasie. Widzimy w nim zbawcę polskiej piłki, a ludzie, którzy są przez całe lata w polskiej piłce są traktowani negatywnie. Bardzo długo krążyły negatywne opinie o Waldku Fornaliku, który dobrze sobie teraz radzi. Podobnie jest z Piotrkiem Stokowcem - argumentował szkoleniowiec Cracovii.

- Wszyscy trenerzy mamy wzloty i upadki. Nie ma trenera, który tylko wygrywa, ale chamskie obrażanie trenera, który był selekcjonerem przez tyle lat, nie wypada. Mogę powiedzieć tylko: "Adam! Jestem z tobą! Takie jest życie trenerskie" - wyraził wsparcie dla Nawałki Michał Probierz.

MBDowiedz się więcej na temat: Michał Probierz | Adam Nawałka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama