Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (19 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (16 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (14 pkt.)
  • 4 .Zagłębie Lubin (14 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 6 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)

Cracovia. Probierz: Rozmawialiśmy z Eugenem Polanskim i Januszem Golem

Trener Cracovii Michał Probierz na konferencji prasowej przed meczem z Arką Gdynia zdradził, że jego klub próbował w tym okienku transferowym pozyskać Eugena Polanskiego i Janusza Gola. Byli reprezentanci Polski odmówili jednak "Pasom", choć wciąż pozostają bez klubu.

Pozyskanie kogoś z dwójki Polanski - Gol byłoby hitem transferowym drużyny z Krakowa. Trener Michał Probierz szukał doświadczonego defensywnego pomocnika, bowiem - zwłaszcza po stracie Miroslava Czovilo - "Pasom" brakuje takiego zawodnika.

Reklama

- Rozmawialiśmy o pozyskaniu defensywnego pomocnika, głównie z Polakami. W tej grupie był Janusz Gol, z którym długo byliśmy w kontakcie, ale który wybrał jednak inny kierunek. Zachował się bardzo w porządku, ale dla nas miał po prostu za duże wymagania finansowe. Dzwoniliśmy także do Eugena Polanskiego, który także wybrał inny kierunek - przyznał na konferencji Probierz.

Słowa o wyborze "innego kierunku" mogą nieco dziwić, bowiem obaj piłkarze w tej chwili nie mają żadnego pracodawcy. Gol przez ostatnie pięć lat był graczem rosyjskiego Amkara Perm, ale przed kilkoma tygodniami klub ogłosił upadłość. Polanski zaś, także w pięciu ostatnich latach, był zawodnikiem TSG 1898 Hoffenheim, ale w dwóch ostatnich sezonach nie potrafił przebić się do składu i jego umowa nie została przedłużona.

- Jest to szansa dla Kanacha, Lusiusza, o miejsce powalczy także Mateusz Cetnarski, który bardzo dobrze prezentował się w drugiej drużynie i został przesunięty do pierwszego składu - oświadczył trener Cracovii.

Prócz 19-letniego Kanacha i rok młodszego Lusiusza (dotychczas razem dziewięć meczów w Ekstraklasie), Probierz na pozycji boiskowej "szóstki" ma do dyspozycji jeszcze 21-letniego Milana Dimuna (27 meczów w Ekstraklasie) oraz 22-Jakuba Serafina (dotychczas trzy mecze).

Probierz świadomie zrezygnował z podstawowych zawodników z jesieni zeszłego sezonu - Adama Dei i Szymona Drewniaka, którzy zostali przesunięci do drużyny rezerw.

Szkoleniowiec "Pasów" przyznał także, że cieszy się z pozyskania Rumuna Cornela Rapy z Pogoni Szczecin.

Po dwóch kolejkach Cracovia nie ma na koncie żadnego punktu. W poniedziałek zmierzy się z Arką Gdynia, która ugrała dotychczas jedno "oczko".

WG

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama