Reklama

Reklama

Cracovia. Porozumienie z Tarnovią w sprawie Bartosza Kapustki

MKS Cracovia SSA i MKS Tarnovia doszły do porozumienia w sprawie rozliczeń finansowych związanych z transferem Bartosza Kapustki do Leicester City, poinformowały "Pasy" na stronie internetowej. Tym samym nie będzie kontynuowany proces przed Sądem Okręgowym w Krakowie, który miał ustalić rzeczywistą kwotę transferową piłkarza.

Kapustka jest wychowankiem Tarnovii. W 2012 roku przeniósł się do Cracovii za cztery tysiące złotych, ale w umowie zawarto warunek, że z kwoty kolejnego transferu zawodnika tarnowski klub otrzyma 10 procent. Latem 2016 roku Kapustka został sprzedany do ówczesnego mistrza Anglii - Leicester City. Oficjalnej sumy nie podano, ale według nieoficjalnych informacji wynosiła ona 5 milionów euro.

Władze Cracovii twierdziły jednak, że sprzedano piłkarza za 2,5 miliona euro i przekazano Tarnovii 250 tysięcy euro. Działacze tarnowskiego klubu czuli się pokrzywdzeni, twierdząc, że 2,5 miliona euro to była tylko pierwsza rata i zwrócili się do sądu o ustalenie rzeczywistej kwoty transferowej.

Reklama

Sprawa przed Sądem Okręgowym w Krakowie ruszyła 11 stycznia tego roku, ale następnych rozpraw już nie będzie, gdy skonfliktowane strony zawarły ugodę. Nie podano jej szczegółowych warunków. Wydano jedynie oświadczenie, w którym można m.in. przeczytać: "MKS Cracovia SSA oraz MKS Tarnovia wspólnie informują, iż obie strony doszły do porozumienia i zawarły ugodę w kwestii rozliczeń związanych z transferem zawodnika Bartosza Kapustki do angielskiego Leicester City".

21-letni Kapustka, który wciąż jest piłkarzem Leicester City, przebywa obecnie na wypożyczeniu w niemieckim SC Freiburg.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL