Reklama

Reklama

Cracovia - Pogoń Szczecin. Nietypowy trening "Pasów"

Dzieci ze szkół podstawowych w Winiarach, Gdowie, Książnicach, Marszowicach, Bilczycach, Zręczycach (powiat wielicki) wzięły udział w treningu z pierwszą drużyną Cracovii. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Trenuj z Mistrzem” realizowanego przez Fundację Sportowcy Dzieciom.

Panie Bartoszu, panie Kapustka, proszę podać do mnie, do mnie - przekrzykiwali się najmłodsi chcąc podczas treningowej gierki rozegrać z reprezentantem Polski akcję z klepki. Nikt nie narzekał, że jest zimno i kropi deszcz. Grano na kilka bramek, wymieszano się składami. Piłkarze Cracovii wcielili się w rozgrywających, a dzieci wykańczały akcje. Po zajęciach nadszedł czas na wspólne zdjęcia, autografy i pamiątki. Do dyspozycji najmłodszych była cała pierwsza drużyna seniorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe plakaty, zdjęcia piłkarzy i bezpłatne kupony na sobotni mecz z Pogonią.

Reklama

Później ponad 100-osobowa grupa z klas IV zwizytowała stadion przy ul. Kałuży. Dzieci odwiedziły muzeum klubowe,  szatnie zawodników, pomieszczenia odnowy biologicznej,  loże prasowe, salę super VIP i inne miejsca niedostępne zwykle dla osób postronnych.

- Dziękuję wam za przybycie i przyjemność odbycia z nami treningu. Czekajcie na telefony od naszego działu sportowego, bo do kilkoro z was będą telefony z propozycją kontraktu - puścił na koniec oko kierownik Tomasz Siemieniec.

- Celem projektu "Trenuj z Mistrzem" jest ruszenie dzieci z miejsca. Poprzez sport, który jest nie tylko rozrywką, ale ciężką pracą walczymy z malejącą aktywnością fizyczną wśród dzieci i młodzieży. O ich zdrową sylwetkę. Zwłaszcza wśród tych, które nie garną się do sportu i zwykle przynoszą zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego - powiedział Dariusz Mróz z Fundacji Sportowcy Dzieciom.

Ekstraklasa - tabela, wyniki, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL