• 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (4 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (3 pkt.)

Cracovia podtrzymała passę

Cracovia podtrzymała swoją świetną passę na wiosnę. W sobotnim spotkaniu 24. kolejki Orange Ekstraklasy "Pasy" pokonały na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1.

Podopieczni Stefana Majewskiego na wiosnę nie zaznali jeszcze porażki. W sobotę wygrali po raz czwarty, a oprócz tego jeszcze trzy razy zremisowali.

Prowadzenie dla gości padło już w 11. minucie, kiedy Adrian Marek wpakował piłkę do własnej siatki po dośrodkowaniu Przemysława Kuliga. Gospodarze wyrównali w drugiej połowie. W 55. min Krzysztof Radwański sfaulował w polu karnym Arkadiusza Kłodę, a Patryk Małecki wykorzystał "jedenastkę" pokonując Marcina Cabaja. Tym samym przerwał rekordową passę bez puszczonego gola bramkarza Cracovii, która zakończyła się na 537 minutach.

Trzy punkty gościom zapewnił Dariusz Pawlusiński. "Plastik" w 65. minucie wykonał perfekcyjnie to, co umie najlepiej, czyli uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego z 18 metrów.

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2 (0:1)

Bramki: Patryk Małecki (55., karny) - Adrian Marek (11., samobójcza), Dariusz Pawlusiński (65., wolny).

Zagłębie Sosnowiec: Jewhen Kopył - Rafał Berliński, Wojciech Białek, Adrian Marek, Tomasz Łuczywek - Arkadiusz Kłoda (69. Marcin Folc), Tomasz Szatan (82. Jewhen Demydenko), Michał Skórski (76. Sławomir Pach), Bartłomiej Chwalibogowski - Patryk Małecki, Vladimir Bednar.

Cracovia: Marcin Cabaj - Przemysław Kulig, Mateusz Urbański, Piotr Polczak, Krzysztof Radwański - Dariusz Pawlusiński (90.+2 Michał Karwan), Dariusz Kłus, Arkadiusz Baran, Paweł Nowak - Bartłomiej Dudzic (64. Arpad Majoros), Kamil Witkowski (46. Karol Kostrubała).

Sędziował Mariusz Podgórski (Wrocław). Żółte kartki: Rafał Berliński, Wojciech Białek, Vladimir Bednar, Patryk Małecki - Mateusz Urbański, Dariusz Pawlusiński, Kamil Witkowski I. Widzów 3000.

Dowiedz się więcej na temat: Sosnowiec | Zagłębie | małecki | Cracovia