• 6 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (25 pkt.)

Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1 w meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy

Gergo Kocsis bezmyślnie sprokurował rzut karny, dostał też dwie bezmyślne żółte, ale mimo tego to Podbeskidzie miało piłkę meczową. Nie wykorzystało jej i wywozi z Krakowa tylko punkt.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała

W 93. minucie Marko Roginić wyłożył piłkę do Dominika Frelka, a ten miał przed sobą tylko pustą bramkę. Młodzieżowiec gości z 13. metrów trafił jednak tylko w słupek i wszyscy zawodnicy Podbeskidzia złapali się za głowy. W ten sposób trzecia wygrana z rzędu wymknęła się bielszczanom z rąk, a dzięki temu Cracovia nie musi martwić się, że w tej kolejce może wylądować w strefie spadkowej.

Podbeskidzie było także w opałach, a wszystko przez Kocsisa, który nie dość, że sprokurował rzut karny, to jeszcze dostał dwie żółte kartki. Gdyby Podbeskidzie przegrało, w szatni Węgier miałby bardzo gorąco. - On sam wie, co zrobił źle - mówił przed kamerami "Canal Plus Sport" Filip Modelski.

Po pół godziny meczu wydawało się, że Cracovia w ligowym dołku zakopała się na dobre. Gospodarze nie potrafili skonstruować składnej akcji, a próbowali się ratować strzałami z dystansu i dośrodkowaniami. W obu przypadkach skutek był jednak mizerny.

Z kolei goście pogrozili już na początku minimalnie niecelnym uderzeniem Kocsisa. W 25. minucie byli już jednak znacznie bardziej precyzyjni. Najpierw piłkę stracił 20-letni Patryk Zaucha, następnie podania Michała Rzuchowskiego nie był w stanie przeciąć Dawid Szymonowicz i w końcu Jakub Hora znalazł się sam na sam z Karolem Niemczyckim. Okazji nie zmarnował i Podbeskidzie prowadziło.

Za moment mogło być już 2-0, bo tym razem przed bramkarzem Cracovia stanął Rzochowski, ale zamiast poszukać miejsca obok Niemczyckiego, huknął z całej siły prosto w niego. - Teraz trochę żałuję, że uderzałem na siłę - przyznał Rzochowski w przerwie.

Podbeskidzie miało szansę podciąć skrzydła Cracovii, ale zamiast tego, to krakowianie złapali oddech. Spora w tym była zasługa roszady Michała Probierza, bo Zauchę już w 33. minucie zmienił Thiago. Brazylijczyk był dość aktywny, ale najwięcej "Pasom" pomógł Gergo Kocsis. Zawodnik Podbeskidzia w niegroźnej sytuacji uderzył w twarz Szymonowicza i po stadionie rozległ się okrzyk obrońcy "Pasów". Usłyszał go również sędzia Jarosław Przybył, sprawdził sytuację na powtórce i podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Pelle van Amersfoort.

Wtedy zdecydowaną przewagę miała już Cracovia. W całej pierwszej części krakowianie częściej byli przy piłce, więcej uderzali, a w samej końcówce goście już tylko wyczekiwali gwiazdka na przerwę.

W drugiej części gospodarze dalej nie odpuszczali. W polu karnym kotłowało się po ich rzutach rożnych, a piłka nieznacznie mijała cel. Sytuacja gości zrobiła się beznadziejna w 63. minucie, gdy Koscis otrzymał drugą żółtą kartkę za zupełnie niepotrzebny faul na Thiago i Podbeskidzie grało w osłabieniu.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Mimo to Cracovia nie rzuciła się do ataku, a najgroźniejszą sytuację miała po... rzucie rożnym dla gości. Wówczas piłkarze Michała Probierz wyprowadzili składną kontrę, ale na przeszkodzie stanął im były kolega z zespołu - Michał Pesković.

W 85. minucie siły wyrównały się, bo Ivan Marquez sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Roginica. Sędzia najpierw pokazał żółtą kartkę, ale po obejrzeniu powtórek zmienił decyzję i wyrzucił Hiszpana z boiska. Oba zespoły później miały jeszcze po jednej sytuacji, a na koniec Frelek oddał strzał, który będzie mu się śniał po nocach.

Dzięki remisowi Cracovia ciągle ma punkt przewagi nad przedostatnim w tabeli Podbeskidziem.

Cracovia - Podbeskidzie 1-1 (1-1)

Bramki: van Amersfoort (42. z rzutu karnego) - Hora (25.)

Żółte kartki: Marquez, van Amersfoort, Rivaldinho - Roginić, Hora.

Czerwone kartki: Marquez (85.) - Kocsis (63. druga żółta).

Cracovia: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Marquez, Zaucha (33. Thiago) - Hanca, Sadiković, van Amersfoort, Loshaj - Fiolić (72. Pik) - Rivaldinho (72. Piszczek).

Podbeskidzie: Pesković - Modelski, Janicki, Rundić, Mamić - Kocsis, Sitek (58. Frelek), Hora (70. Danielak), Rzuchowski, Roginić - Wilson (58. Marzec).

Michal Peszković
33′ Patryk Zaucha
Petar Mamić
Dawid Szymonowicz
Rafał Janicki
86′ Ivan Marquez
Milan Rundić
Cornel Rapa
Petar Mamić
72′ Ivan Fiolić
Maksymilian Sitek59′
Damir Sadiković
Michał Rzuchowski
 42′ (k.) 74′ Pelle van Amersfoort
Jakub Hora  25′ 45′ 70′
Florian Loshaj
Gergő Bence Kocsis63′ 63′
Sergiu Hanca
Marko Roginić15′
16′ 73′ Rivaldo Vitor Mosca Ferreira Júnior
Dominik Frelek59′
33′ Thiago Rodrigues de Souza