Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (38 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Cracovia. Oświadczenie Cracovii w sprawie Czovilo

Cracovia wydała oświadczenie w sprawie Miroslava Czovilo na oficjalnej stronie internetowej. "Pasy" twierdzą, że zawodnik chcąc wymusić transfer złamał przepisy FIFA.


Przypomnijmy, że Czovilo w zeszłym sezonie był kapitanem Cracovii. Na inaugurację sezonu 2018/19 opaskę założył jednak Michał Helik. Zapytany o powody takie obrotu spraw Czovilo odpowiedział:

- To ja podjąłem decyzję. Poszedłem do trenera i powiedziałem, że nie chcę być kapitanem. Nie mam żadnych problemów z trenerem. Ja z trenerem mam dobry kontakt, chodzi o inne sprawy. Nie chcę pozwolić innym ludziom, żeby mną kręcili jak debilem i taka była moja decyzja - nagranie opublikował profil TerazPasy na Facebooku.

Kilka godzin później oficjalne konto Cracovii poinformowało na Twitterze, że zawodnik w niesportowy sposób pragnie wymusić transfer do Lugano.

Reklama

W poniedziałek "Pasy" wydały oficjalne oświadczenie opisujące zawirowania z zawodnikiem. Oto jego pełna treść:

"Miroslav Czovilo podpisał dwuletni kontrakt z Cracovią w sierpniu 2014 roku.

W kwietniu 2015 roku Czovilo podpisał nowy kontrakt z Cracovią obowiązujący do czerwca 2018 roku otrzymując jednorazowo 24.000 euro oraz podwyżkę w wysokości 3.000 euro miesięcznie.

W czerwcu 2016 roku Czovilo podpisał kolejny aneks do kontraktu który został przedłużony do czerwca 2020 roku za co otrzymał jednorazowo 50.000 euro.

W czerwcu 2018 roku zawodnik zgłosił do trenera i zarządu klubu, że ma bardzo dobrą ofertę z innego klubu i chce odejść z Cracovii.

W rozmowie z trenerem Probierzem Czovilo powiedział, że w przypadku braku zgody na odejście z Cracovii nie będzie dalej trenował, nie pojedzie na obóz i zakończy karierę sportową.

Mając na uwadze rolę jaką zawodnik pełnił w zespole i to, że klub chciał zatrzymać tak ważnego zawodnika dla drużyny, Prezes Cracovii Janusz Filipiak spotkał się z Miroslavem Czovilo i zaproponował mu kolejną podwyżkę w ramach obowiązującego kontraktu w wysokości 2.000 euro miesięcznie plus kolejne 2.000 euro w bonusach, a także zatrudnienie w klubie po zakończeniu kariery. Zawodnik upierał się przy rozwiązaniu kontraktu i odejściu z klubu za darmo.

Pomimo dążenia władz Cracovii do podpisania aneksu z podwyżkami, przedstawiciele FC Lugano w dalszym ciągu kontaktowali się z klubem twierdząc, że zawodnik chce do nich przejść i nie chce być w Cracovii.

18.07.2018 roku w rozmowie telefonicznej dyrektor FC Lugano Giovanni Manna powiedział, że przekazał agentom Czovilo, że Lugano podpisze z nim kontrakt jak rozwiąże kontrakt z Cracovią. Dodatkowo potwierdził, że bezpośrednio rozmawiał z zawodnikiem. Tym samym potwierdził, że Zawodnik złamał przepisy FIFA, gdyż pomimo ważnego kontraktu bez zgody Cracovii ustalał warunki kontraktu z FC Lugano.

19.07.2018 roku Czovilo poinformował trenera Probierza, że nie chce być dalej kapitanem Cracovii.

Do momentu wywiadu Miroslava Czovilo po meczu ze Śląskiem Wrocław oraz wpisów w mediach społecznościowych, podających nieprawdziwą informację i istotnie naruszających wizerunek Cracovii, klub nie komentował sprawy".

WG

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje