Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

​Cracovia. Michał Probierz: To jedno wielkie kłamstwo Janusza Gola

Janusz Gol powiedział, że od czasu konfliktu o obcięte pensje nie rozmawiał z trenerem Michałem Probierzem. - To jedno wielkie kłamstwo - irytuje się szkoleniowiec Cracovii.

W czasie przerwy w rozgrywkach trener Probierz odebrał opaskę kapitana Januszowi Golowi. Powodem miał być brak zgody zawodnika na rezygnację z połowy wynagrodzenia.

Gol zaprzeczył tym doniesieniom twierdząc, że jeszcze trwają rozmowy dotyczące zmniejszenia jego zarobków. Efekt jest jednak taki, że dziś stosunki obu panów są dalekie od normalności.

Co więcej, wygląda na to, że konflikt się pogłębia. Kilka dni temu Gol w programie "Sekcja piłkarska" powiedział, że od czasu konfliktu nie rozmawiał ze szkoleniowcem. Zupełnie inaczej sprawę widzi jednak Probierz.

- To jedno wielkie kłamstwo Janusz Gola. Może się zdarzyć, że nie pamięta trzech indywidualnych rozmów ze mną, ale że nie pamięta czwartej, którą odbyliśmy jeszcze z trenerem Kurdzielem [asystentem Probierza - przyp. red.]? To jest to dość przykre, że piłkarz publicznie tak się wypowiada - irytuje się Probierz.

Reklama

Gol był filarem zespołu Probierza. W poprzednim sezonie jako kapitan wprowadził Cracovię do europejskich pucharów i został wybrany najlepszym graczem ligi.

Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie. Gol nie jest już czołowym graczem ligi, a Cracovia długo nie mogła przerwać passy porażek. Przełamała się dopiero w dwóch ostatnich spotkaniach, w których Gol grał jednak niewiele.

W wygranym spotkaniu z Lechią Gdańsk zaliczył niespełna pół godziny, a w zremisowanym meczu z Wisłą Płock nie zagrał wcale. 

Po 30 kolejkach Cracovia zajmuje piąte miejsce i traci trzy punkty do podium. "Pasy" awansowały również do półfinału Pucharu Polski, w którym zmierzą się z Legią.

PJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje