Reklama

Reklama

  • 1 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 3 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 5 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 6 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 7 .Cracovia (1 pkt.)
  • 8 .Górnik Łęczna (1 pkt.)

Cracovia. Michał Probierz ostro zareagował na spekulacje o przejściu do Legii

Na giełdzie trenerskiej pojawia się coraz więcej nazwisk, które mają na stałe objąć Legię Warszawa, a wśród nich... Michał Probierz z Cracovii. - Nie ma tematu Legii. Byłbym nie fair w stosunku do Cracovii i profesora Filipiaka - upiera się sam zainteresowany, który ujawnił, że miał ostatnio ofertę z zagranicy.

Zapytaliśmy Probierza o to, jak reaguje na takie spekulacje, gdy ktoś łączy jego nazwisko, czyli trenera z drugiej połowy tabeli Ekstraklasy, z najlepszym polskim klubem ostatnich lat?

- Nie ma tematu Legii Warszawa i byłbym nie fair w stosunku do Cracovii i profesora Filipiaka. Miałem też ostatnio rozmowę z zagranicą, ktoś dzwonił, ale nawet tego nie rozważałem na serio. Z prostego powodu. W trudnych momentach profesor Filipiak dał mi wsparcie - podkreślał Probierz.

Faktycznie, "Pasy" dołowały, nie mogły się dostosować do taktyki nowego trenera i po rewolucyjnej przebudowie składu zanosiło się na obronę przed spadkiem, a tymczasem otarły się o awans do czołowej "ósemki", a teraz o ligowy byt mogą być spokojne.

Reklama

- Tworzymy bardzo ciekawy projekt z profesorem. Prezes klubu dużo starań włożył w Cracovię, on się chce cieszyć z piłki. Najistotniejsze, że w najtrudniejszych momentach profesor nigdy nie był przeciwko mnie. Trenerzy są zwalniani za plecami, a ja w Cracovii miałem zaufanie od samego początku - podkreślał pan Michał.

- Najważniejsze, że wszystkie zespoły z w dołu tabeli zmieniły trenera, tylko my i Arka tego nie zrobiliśmy i jesteśmy najwyżej w słabszej grupie - zauważył trener "Pasów".

Z rezerwą pochodzi do tego typu spekulacji na rynku transferowym trenerów.

- Słyszałem, że mam być w Lechu i w Poznaniu na kawie byłem, a w tym samym czasie siedziałem w Katowicach i mecz oglądaliśmy. Legia nigdy nie zatrudni Probierza, bo woli zagranicznych trenerów. Polak coś może powiedzieć i wtedy jest źle. Nie wierzę, żeby ktoś się odważył tam zatrudnić Polaka. Probierz zawsze wojuje z Cracovią i tego im jeszcze brakuje przy Łazienkowskiej. Dla Legii z zagranicy zawsze są lepsi. Niech biorą wynalazki następne - zakończył Micha Probierz.

Z Krakowa Michał Białoński

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Michał Probierz | Cracovia | Legia Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama