Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Cracovia. Michał Probierz: Nie tak to sobie wyobrażaliśmy

Trenera Michała Probierza zaskoczyła liczba kontuzji, a kibiców zaskakuje i niepokoi niskie miejsce drużyny w tabeli. Dlatego, choć przy Kałuży miało nie być żadnego transferu, to są aż trzy.

Trener Michał Probierz zapowiadał, że przed rundą wiosenną Cracovia nie sprowadzi żadnego zawodnika, tymczasem "Pasy" pozyskały już Marcina Budzińskiego, Jakuba Koseckiego i Luisa Rochę.

- Z perspektywy czasu można się zgodzić, że czekanie z transferami było błędem. Nikt jednak nie mógł przewidzieć, że Pestka będzie musiał przejść drugi zabieg, że wypadnie nam Kanach, że Siplak będzie miał problemy zdrowotne, a Gardawski cały czas jest kontuzjowany. Nie tak sobie to wyobrażaliśmy, dlatego w końcówce zrobiliśmy transfery, bo pole manewru było mniejsze - zaznacza Probierz.

Reklama

Pierwszym nabytkiem Cracovii był Budziński, a w ostatnich dniach krakowianie związali się z Koseckim i Rochą. Obaj podpisali umowy tylko do końca sezonu, a klub nie informował, by zawarta była w nich opcja przedłużenia.

- Jak będą się dobrze prezentowali, to na pewno dalej będą zawodnikami Cracovii - ucina jednak Probierz, co oznacza, że po zakończeniu sezonu piłeczka będzie po stronie "Pasów".

Budziński sprowadzany był jako zawodnik rezerw, ale pojawił się w ostatnim spotkaniu Cracovii ze Stalą Mielec, bo - jak tłumaczy Probierz - drużyna potrzebowała doświadczenia. Z kolei Rocha i Kosecki szanse na debiut mają już w niedzielę w meczu z Zagłębiem Lubin.

 - Kuba jest po indywidualnych treningach, jest w miarę dysponowany i na pewno będzie rezerwowym. Z kolei Rocha w sparingach grał regularnie, także trenował, więc jego też możemy brać pod uwagę - zaznacza Probierz, który kilka dni temu mówił, że "na teraz" temat transferu Rochy jest nieaktualny.

- Właśnie, mówiłem: "na teraz"... A w piłce to, co powiedziało się wczoraj, dziś jest już nieaktualne. Sytuacja nam zmusiła do zakontraktowania Rochy i wierzymy, że nam pomoże - podkreśla szkoleniowiec i dodaje:

- Na dziś temat transferów jest już zamknięty, bo pozyskaliśmy zawodników na pozycje, na których najbardziej nam zależało.

Teraz przed Cracovią bardzo ważny mecz z Zagłębiem Lubin. Spotkanie w niedzielę przy Kałuży o godz. 15, relacje w Interii.

PJ

Reklama

Reklama

Reklama