Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 2 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 3 .Cracovia (1 pkt.)
  • 4 .Górnik Łęczna (1 pkt.)
  • 5 .Jagiellonia Białystok (1 pkt.)
  • 6 .Lechia Gdańsk (1 pkt.)
  • 7 .Stal Mielec (1 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (1 pkt.)

Cracovia. Michał Probierz: Czas wielkiej nauki

Cracovia przystąpi do wznowionych rozgrywek Ekstraklasy z nadziejami, że piłkarze zaprezentują lepszą formę niż przed zawieszeniem sezonu, ale też z obawami o to, jak konflikt władz klubu z byłym już kapitanem Januszem Golem wpłynie na morale zespołu.

W rok 2020 Cracovia wchodziła z wielkimi nadziejami, odważnie deklarowano walkę o pierwszy od ponad 70 lat tytuł mistrza Polski. Tymczasem seria czterech kolejnych porażek mocno skomplikowała realizację tego celu.

"Pasy" zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli, a do liderującej Legii Warszawa tracą już dziewięć punktów. Trener Probierz bardzo ostrożnie wypowiada się o tym, jak będzie wyglądał wznowiony sezon.

"To jest taki moment w piłce nożnej, w którym nikt nie wie, jak wszystko będzie wyglądać, bo nikt tego wcześniej nie doświadczył. To będzie dla nas wszystkich czas wielkiej nauki" - stwierdził.

Przerwa w rozgrywkach Ekstraklasy z powodu pandemii koronawirusa nie przebiegała w krakowskim klubie spokojnie. Dość długo trwały negocjacje z piłkarzami w sprawie obniżki kontraktów. Ponadto upubliczniony został spór z kapitanem zespołu Januszem Golem.

Doświadczony pomocnik miał inne zdanie na temat sposobu, w jaki należy prowadzić rozmowy z drużyną i jako jedyny nie podpisał aneksu.

Probierz oraz Gol opublikowali w tej sprawie oświadczenia za pośrednictwem mediów. Atmosfera była gorąca, a sporu nie udało się polubownie rozwiązać. Probierz, który pełni także funkcję wiceprezesa klubu, ostatecznie pozbawiał Gola opaski kapitana. Jego następca ma zostać ogłoszony tuż przed pierwszym meczem.

Reklama

Cracovia do wznowienia rozgrywek przygotowywała się na swoich obiektach. Zrezygnowano z wyjazdu na zgrupowanie, gdyż jak przyznał Probierz drużyna miała na miejscu bardzo dobre warunki do przygotowań.

Sytuacja kadrowa zespołu jest bardzo dobra. Do zajęć wrócił nawet stoper Niko Datković, który pauzował od września, gdy doznał poważnej kontuzji w meczu z Legią. Obecnie z drobnym urazem zmaga się tylko obrońca Michal Siplak.

Krakowski klub w całej Ekstraklasie jest w najlepszej sytuacji, jeśli chodzi o sprawy kontraktowe. 30 czerwca tylko wspomnianemu Datkovicowi kończy się umowa. Pozostali gracze będą do dyspozycji trenera Probierza także w lipcu, bez dodatkowych negocjacji.

Cracovia zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 42 punktów, awansowała także do półfinału Pucharu Polski. W najbliższym meczu zmierzy się 31 maja na swoim stadionie z Jagiellonią Białystok.

Grzegorz Wojtowicz

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy


Dowiedz się więcej na temat: Michał Probierz | Cracovia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama