Reklama

Reklama

Cracovia. Michał Helik został piłkarzem FC Barnsley

Stoper "Pasów" Michał Helik zmienił barwy klubowe, o czym jako pierwsza informowała Interia. Cracovia sprzedała go do FC Barnsley za niemałą kwotę, jak na zawodnika, któremu do zakończenia kontraktu pozostało tylko dziewięć miesięcy. Piłkarz dziś przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt z brytyjskim klubem.

Interia jako pierwsza podała, że oba kluby są bliskie porozumienia. Cracovia zarobiła na tym transferze ok. 720 tys. funtów, czyli 3,5 mln zł. Helik przebywał dziś na testach medycznych w Anglii. Później podpisał kontrakt.

Michał obchodzi dzisiaj 25. urodziny. Przeprowadzka do ligi, w której zarabia się w tydzień więcej niż w ciągu miesiąca w Ekstraklasie jest dla niego trafionym prezentem.

FC Barnsley występuje w lidze Championship. W zeszłym sezonie do końca broniło się przed spadkiem, zajmując ostatnie bezpieczne - 21. miejsce.

Gra na zapleczu ekstraklasy Anglii nie przeszkadzała w przebiciu się do reprezentacji Polski Kamilowi Grosickiemu, Mateuszowi Klichowi i Krystianowi Bielikowi.

Od 2017 r. Helik w barwach Cracovii rozegrał 88 meczów ligowych, w których zdobył jedną bramkę.

Reklama

Austriacki szkoleniowiec Gerhard Struber, który przejął zespół w trakcie ubiegłego sezonu po Niemcu Danielu Standelu, ma jednak ambitniejsze plany.

MiKi, AmOłs

Reklama

Reklama

Reklama