Reklama

Reklama

Cracovia. Michał Helik: Nie możemy się tym zachłysnąć

Obrońca Cracovii Michał Helik ma powody do zadowolenia. Na zakończenie tegorocznych rozgrywek jego zespół efektownie wygrał z Górnikiem w Zabrzu 4-0, a środkowy obrońca krakowskiej jedenastki jest najskuteczniejszym defensorem na boiskach Ekstraklasy.

W pierwszej części sezonu 22-letni Helik trafiał w spotkaniach z Lechią (1-0), Arką (1-1), Sandecją (1-1), Termaliką (1-1) i Wisłą Kraków (1-4). Z pięcioma bramkami na koncie jest najskuteczniejszym obrońcą w Ekstraklasie.  
 
Po poniedziałkowym spotkaniu w Zabrzu, który kończył tegoroczne zmagania w naszej lidze, były zawodnik Ruchu miał powody do zadowolenia.

- Udało się utrzymać zero z tyłu, a z przodu wykorzystaliśmy swoje sytuacje. Taka jest piłka. Teraz to my jesteśmy górą. Przed nami przerwa i teraz musimy ją ciężko przepracować, żeby takich meczów, jak ten z Górnikiem było więcej - podkreśla obrońca Cracovii.
Po efektownie wygranym meczu z rewelacyjnym jesienią Górnikiem Helik dodawał: Wyszliśmy z takim założeniem, żeby w Zabrzu wygrać, a jak już strzeli się jedną bramkę, to chce się zdobywać kolejne. Cieszy efektowna wygrana, ale nie możemy się tym zachłysnąć.

Dzięki wygranej 4-0 z zabrzanami "Pasy" opuściły spadkowe miejsce w tabeli Ekstraklasy i przesunęły się na 12. lokatę. Po 21 ligowych kolejkach ekipa prowadzona przez Michała Probierza ma na swoim koncie 22 punkty.

- Wygrana z Górnikiem to bodziec do dalszej pracy. To co robimy przynosi efekty. Nie możemy się zadowolić tylko tym co jest. Chcemy być wyżej w tabeli i o to będziemy walczyć - mówi Helik.

Cracovia tradycyjnie rozpocznie zajęcia od noworocznego treningu w południe. Faktyczne przygotowania, jak u większości ligowych zespołów, rozpoczną się 8 stycznia. Pierwszy sparing zaplanowano z Puszczą Niepołomice (13.01). Po dwóch tygodniach treningów w Krakowie nastąpi wyjazd na zgrupowanie do tureckiego Belek (22.01-04.02). W Turcji "Pasy" rozegrają cztery mecze sparingowe. Po powrocie start ligi. Pierwszym rywalem zespołu spod Wawelu będzie 10 lutego Śląsk Wrocław.

Reklama

Michał Zichlarz

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL