Reklama

Reklama

Cracovia. Mecz z Legią z udziałem publiczności

​Komisja Ligi zawiesiła na sześć miesięcy wykonanie kary wobec Cracovii w zakresie zamknięcia stadionu na jeden mecz Lotto Ekstraklasy. Krakowski klub został ukarany za burdy w trakcie derbów z Wisłą w grudniu ubiegłego roku - stadion przy ulicy Kałuży miał być zamknięty na dwa spotkania ligowe i najbliższy mecz z "Białą Gwiazdą". Cracovia "odcierpiała" jedno spotkanie, które odbyło się w miniony weekend.

Zawieszenie kary oznacza, że w sobotę 24 lutego rywalizacja pomiędzy Cracovią a Legią Warszawa odbędzie się z udziałem publiczności.

Jak informuje klub z Kałuży mecz będą mogli jednak tylko oglądać posiadacze karnetów. Po wydarzeniach z derbów Krakowa władze "Pasów" zdecydowały, że nie będzie sprzedaży biletów na pojedyncze spotkania.

Przypomnijmy - przed przerwą, nieopodal sektora zajmowanego przez kibiców Wisły, pojawiła się wielka czarna płachta. Jak się później okazało - służyła tylko zakamuflowaniu tego, co działo się pod spodem.

Reklama

W pewnym momencie płachta została zdjęta i w stronę kibiców Wisły poleciały race i inne materiały pirotechniczne, które z impetem wdzierały się na sektor.

Pojedynek został przerwany na ponad 20 minut. Grę wznowiono, gdy służby opanowały sytuację.

W pierwszym meczu na wiosnę "Pasy", bez udziału publiczności, pokonały Śląsk Wrocław 2-1. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Deniss Rakels w 90 minucie.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL