Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Cracovia. Mateusz Michniewicz ma wzmocnić drużynę rezerw

Cracovia poszukuje piłkarzy do wypełnienia obowiązku młodzieżowca i być może wkrótce jednym z kandydatów będzie Mateusz Michniewicz. Syn Czesława Michniewicza, selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Polski, na podpisać kontrakt z "Pasami".

18-letni bramkarz przygodę z piłką zaczynał w Lechu Poznań, gdy trenerem "Kolejorza" był jego ojciec. Ostatnio grał w juniorach Arki Gdynia, ale z tym klubem się pożegna.

- Czy w Arce nie wykorzystałem szansy? Na wiosnę dwa mecze wygrane po 3-0, więc nie było źle - odpisał syn selekcjonera jednemu z kibiców na Twitterze.

Michniewicz grał w drużynie Arki występującej w Centralnej Lidze Juniorów, a wiele wskazuje, że teraz przeniesie się na południe Polski. Młody zawodnik jest bowiem blisko podpisania umowy z Cracovią.

- Ma być zawodnikiem drugiej drużyny - potwierdza trener Michał Probierz.
 
Do bramki w zespole seniorów na razie daleka droga, bo dobre recenzje w tym sezonie zbierają Michał Peszkovicz i Lukas Hroszszo. Nie jest jednak tajemnicą, że Cracovia na razie ma problem z wypełnieniem wymogu gry młodzieżowca.

W ostatnim meczu z ŁKS-em trener Probierz 21-letniego Kamila Pestkę ściągnął z boiska już po 30 minutach gry, a po spotkaniu przyznał, że popełnił błąd wystawiając go na nowej pozycji.

Zresztą Probierz na razie nie jest zwolennikiem obligatoryjnego wystawiania młodzieżowca w składzie. 

Reklama

- Często jest tak, że trenerzy zwracają na coś uwagę, a później się mówi, że krytykują. Powiedziałem, że zobaczymy jak sprawa gry młodego zawodnika będzie wyglądała po 10 kolejkach, gdy zaczną się kartki i kontuzje. Porozmawiamy o tym za dwa miesiące - mówi Probierz.

PJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje