Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (38 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Cracovia. Konflikt prof. Filipiaka z agentem Marcina Budzińskiego

Prezes Cracovii prof. Janusz Filipiak przyznał, że klub chciałby przedłużyć kontrakt z Marcinem Budzińskim, ale nie może dogadać się z agentem piłkarza - Bartłomiejem Bolkiem. – Jego warunki są szokujące. Za co ten człowiek ma dostać 200 tysięcy złotych? – pytał Filipiak.

Ekstraklasa: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

- Bardzo chcemy, żeby Marcin Budziński grał u nas w kolejnym sezonie. Jesteśmy przygotowani na to, żeby odnowić z nim kontrakt i dać mu bonus za podpis. Warunki, które przedstawił jego agent 2-3 miesiące temu były jednak szokujące. Ta są warunki zaporowe i niestety ja na coś takiego nie mogę się zgodzić - przyznał prezes Cracovii.

Profesor Filipiak podał dokładnie kwotę, o jaką chodziło i nie ukrywał poirytowania żądaniami agenta Budzińskiego.

Reklama

- Menedżer "Budzika" chce za duże honorarium. Za co ten człowiek ma dostać 200 tysięcy złotych? - dopytywał się Filipiak.

Jak się okazało problematyczne mają być także jeszcze dwie kwestie. Mowa o długości kontraktu dla piłkarza oraz jego wynagrodzeniu.

Cracovia walczy o utrzymanie w lidze. Od miejsca spadkowego dzielą ją trzy punkty. Filipiak od razu jednak zaznaczył, że zawodnicy nie mają co liczyć na żadną premię za ewentualne utrzymanie w lidze.

- Złożyliśmy obietnicę, że jeżeli się utrzymamy, to z większością chcemy odnowić kontrakty. Zawodnicy o tym wiedzą. Może jedna, dwie osoby nie zostaną w klubie. Zobaczymy, mamy jeszcze kilka meczów - przyznał Filipiak.

Prezes Cracovii odniósł się także do sytuacji, wypożyczonego na początku stycznia, Jaroslava Mihalika.

- Odnowienie tego kontraktu to ciężki temat. To jest 800 tysięcy euro i jako prezes na tę chwilę nie bardzo widzę sens wydawania tych pieniędzy. Jest jeszcze pięć meczów. Mihalik nie jest skasowany. Ma jeszcze szanse zaistnieć - zaznaczał.

Cracovia w ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy wygrała z Arką Gdynia 2-0. Do końca sezonu zostało pięć kolejek. 

Adrianna Kmak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama