Reklama

Reklama

Cracovia. Kolejne transfery, walczą o Kapustkę

Trzech odchodzi i czterech przydchodzi - tak wyglądają ostatnie dni w ekipie "Pasów". Do tego Cracovia walczy jeszcze o pozyskanie Bartosza Kapustki.

Ostatnio przy Kałuży na nudę nie mogą narzekać. Krakowianie pożegnali Szymona Drewniaka i Mateusza Cetnarskiego, którzy ostatnimi czasy byli w tzw. drugiej grupie treningowej. Z kolei na wypożyczenie do Sandecji odszedł Radosław Kanach.

- Chcemy, żeby się rozwijał. Szczególnie, że teraz będą mistrzostwa świata U19, więc będzie mógł powalczyć o miejsce w kadrze. Życzymy mu powodzenia - podkreśla Probierz.

Szkoleniowiec może być zadowolony z ostatnich dni okna transferowego. Cracovia pozyskała pomocnika Janusza Gola (ostatnio Amkar Perm), o którego wcześniej zabiegała m.in. Wisła Kraków. Na ostatniej prostej jest też zakontraktowanie Airama Cabrery (trzy lata temu zdobył 16 bramek dla Korony Kielce), a oprócz tego klub podpisał trzyletnie umowy z dwoma młodymi Brazylijczykami - Viniciusem Ferreirą i Matheusem Santosem - których Cracovia testowała w czerwcu.

Reklama

- Cieszymy się, że doszedł Gol, który cały czas był w treningu i od razu widać, że daje spokój w środku pola. Ma bardzo duże umiejętności. Z kolei z Cabrerą jest już prawie wszystko dograne, więc będzie brany pod uwagę na niedzielny mecz z Legią - podkreśla Probierz.

- Jeśli chodzi o tych dwóch Brazylijczyków, to podczas testów sprawdzili się na tle naszych zawodników. Jeden z nich może grać jeszcze w juniorach, a drugi to już senior. To nie są zawodnicy do występów już dziś, ale w przyszłości mogą mieć dużą wartość - ocenia Probierz.

Szkoleniowiec ma jednak nadzieję, że to nie koniec wzmocnień, choć okno transferowe zamyka się dziś o północy. Mimo to Cracovia cały czas zabiega o wypożyczenie z Leicester Bartosza Kapustki, który na razie nie ma większych szans na granie w pierwszym zespole klubu z Premier League.

- Mogę tylko podziękować profesorowi Januszowi Filipiakowi [prezes Cracovii - przyp. red.], że na końcu okna stara się nam pomóc w tej trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Wiem, że profesor do końca walczy o pozyskanie Bartka - podkreśla Probierz.

W najbliższej kolejce Cracovia podejmuje Legię Warszawa (niedziela, godz. 18, relacja w eurosport.Interia.pl).

Z Krakowa Piotr JaworWasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy