Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

Cracovia. Klub wykupił Jaroslava Mihalika

Zwrot w sprawie pomocnika słowackiej młodzieżówki Jaroslava Mihalika! Za kadencji trenera Jacka Zielińskiego zapadła decyzja, że Cracovia zrezygnuje z jego wykupu. Teraz jednak skorzystała z opcji wykupu utalentowanego piłkarza i wyrównała najwyższy transfer w historii klubu!

Przełomem była nie tylko zmiana na stanowisku trenerskim i zatrudnienie Michała Probierza, ale też świetna dyspozycja Mihalika na Euro 2017 U21 w Polsce. W meczu z Polską Mihalik wypracował pierwszego gola i był jednym z najbardziej aktywnych piłkarzy. Błyszczał też w spotkaniach z Anglią i Szwecją.

Cracovia, wypożyczając Słowaka ze Sparty Praga, zastrzegła sobie możliwość wykupienia go za kwotę 700 tys. euro. Czy to dużo, czy mało? Zważywszy na wiek i potencjał zawodnika, to chyba okazyjna cena. Od czasów transferu Saidiego Ntibazonkizy "Pasy" nie dokonały tak dużego transferu!

Kibice "Pasów" mają powody do optymizmu nie tylko z uwagi na zatrudnienie charyzmatycznego Michała Probierza. Wraz z jego przyjście obudziła się żądza wygrywania - nie tylko w hokeju - u profesora Janusza Filipiaka.

- Profesor nie żartuje, mówiąc o występach Cracovii w europejskich pucharach. Ona naprawdę ma na to apetyt, a stać go na poważne transfery - powiedział nam jeden z ludzi znających układy panujące przy Kałuży.

Cracovia zamierza też wzmocnić rywalizację o miejsce w bramce. Stara się o pozyskanie znanego na polskim rynku bramkarza Jana Muchy, który stracił posadę w Slovanie Bratysława. Sęk w tym, że 35-letnim golkiperem interesuje się także Lechia Gdańsk, która dostała atrakcyjną ofertę za Duszana Kuciaka. Polska liga słowackimi bramkarzami stoi? Tak się może zdarzyć!

MiBi 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje