Reklama

Reklama

Cracovia – Jagiellonia Białystok 0-1. Probierz: Na pewno będę rozmawiał z profesorem Filipiakiem

- Zastanawiam się, czy jestem w stanie tych zawodników czegoś jeszcze nauczyć, czy jestem w stanie w jakiś inny sposób ich zmotywować. Na pewno będę na ten temat rozmawiał z profesorem Filipiakiem, bo nie tak sobie to wyobrażałem – mówił Michał Probierz, trener Cracovii, po porażce z Jagiellonią Białystok w 27, kolejce PKO BP Ekstraklasy.

"Pasy" przegrały 0-1 po golu strzelonym w 88. minucie przez Przemysława Mystkowskiego.- Z przekroju meczu wydawało się, że remis jest w naszym zasięgu, ale w końcówce popełniliśmy błąd i przegraliśmy piąte spotkanie z rzędu (w lidze - przyp. red.) - mówił Probierz.

- Dzisiaj wprowadzaliśmy nowe elementy, ale patrząc na to wszystko z boku, zastanawiam się, czy jestem w stanie tych zawodników czegoś jeszcze nauczyć, czy jestem w stanie w jakiś inny sposób ich zmotywować. Na pewno będę na ten temat rozmawiał z profesorem Filipiakiem (prezesem klubu - przyp. red.), bo nie tak sobie to wyobrażałem. Ja jestem trenerem, który zawsze walczy, ale jest i profesor, który dwa razy wsparł mnie w trudnych momentach. Na pewno przeprowadzę z nim dłuższą rozmowę - podkreślił szkoleniowiec "Pasów".

Reklama

- Mogę tylko przeprosić kibiców, że rozdmuchaliśmy nadzieje na mistrzostwo - stwierdził opiekun Cracovii, która po tej kolejce traci do liderującej Legii Warszawa już 12 punktów. Gospodarze nie musieli przegrać niedzielnego spotkania, strzelili nawet dwa gole, ale oba padły ze spalonego.

- Każda porażka boli, szczególnie po takiej przerwie. Patrzę na to też pod kątem zawodników. Dla mnie ważna jest kwestia ich rozwoju - zaznaczył.

- Przygotowanie fizyczne jest dobre, biegali do samego końca, ale brakuje nam czegoś z piłkarskich rzeczy i spokoju przy dograniu. Mamy jednak tydzień na przygotowanie, a drugi mecz to będzie już inne granie - tłumaczył Probierz.

W pierwszej jedenastce Cracovii wybiegł Janusz Gol, który nie stracił miejsca w składzie, choć został pozbawiony opaski kapitana, ponieważ nie chciał zgodzić się na obniżenie pensji.

- Prezentował się dobrze, nie można mieć większych do niego zastrzeżeń. Wytrzymał całe spotkanie - mówił trener.

W kadrze meczowej na Jagiellonię zabrakło za to Ivana Fiolicia, Michala Sipliaka i Kamila Pestki.

- Fiolić i Sipliak mieli kontuzje i dopiero wrócili do treningu. Jeśli chodzi o Pestkę to forma sportowa. Mieliśmy wewnętrzne sparingi i nie prezentował się w nich dobrze - stwierdził Probierz.

Z Krakowa Paweł Pieprzyca

Wyniki, terminarz i tabela EkstraklasyReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL