Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (16 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (14 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 8 .Cracovia (12 pkt.)

​Cracovia - Górnik Zabrze 1-0. Probierz: Śmiać się czy płakać?

- Ten sezon jest tak komiczny, że nawet dziś nasz masażysta złamał obojczyk. Już sam nie wiem, czy się śmiać, czy płakać - mówił na konferencji po meczu z Górnikiem Zabrze Michał Probierz, trener Cracovii.

- Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze, od początku inicjowaliśmy akcje i zdobyliśmy przepiękną bramkę. Cały sezon oczekiwaliśmy od zawodników, by pokazali bardzo wysoką klasę. Brakowało nam zdobycia gola na 2-0, ale kontrolowaliśmy spotkanie przez pierwszą połowę. W drugą weszliśmy fatalnie, musiałem zrobić dwie zmiany, i mieliśmy wiele złych momentów. Gratuluję drużynie wygranej, ale dla nas jest teraz czas do przemyśleń - analizował na gorąco Probierz.

Dzięki wygranej Cracovia zapewniła sobie utrzymanie w Ekstraklasie, choć sezon będzie musiała spisać na straty. W lidze drużyna miała grać o znacznie wyższe miejsce, a w Pucharze Polski odpadła w półfinale.

Reklama

- Profesor Filipiak wykazał się największym spokojem w tym wszystkim, bo wiemy, jak mnie wspierał i stał w mojej obronie. Wiele elementów było przeciwko nam... Ten sezon jest tak komiczny, że nawet dziś masażysta złamał obojczyk. Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. To jeden z trudniejszych sezonów, jakie miałem - przyznaje Probierz.

Skoro Cracovia już zapewniła sobie utrzymanie, to czy szkoleniowiec w ostatnich dwóch spotkaniach da więcej szans młodym zawodnikom?

- Wielu gra w drugiej drużynie i obserwujemy ich. Należy jednak pamiętać, że to byłoby nie fair wobec innych zespołów stawiać teraz na młodzieżowców. Jest dwóch zawodników, którzy są blisko debiutu, ale w tym tygodniu mają matury, więc to trochę komplikuje sprawę. Do Gdańska jednak pojadą - przyznaje Probierz.

PJReklama

Reklama

Reklama

Reklama