Reklama

Reklama

Cracovia - Górnik Łęczna. Trener Jacek Zieliński: To Ekstraklasa, a nie klub kukułka

W tej rundzie piętą Achillesową Cracovii jest gra w defensywie. Jacek Zieliński nie zamierza jednak wykonywać nerwowych ruchów. - Nie będziemy się wygłupiali - podkreśla trener krakowian. W sobotę jego drużyna podejmuje Górnika Łęczna (godz. 18, transmisja w Canal+ Sport).


Cracovia zajmuje trzecie miejsce w Ekstraklasie, ale wiosną w lidze więcej bramek straciły tylko cztery zespoły. Krakowianie dali sobie wbić 11 goli, znaczną część przez błędy defensywy.

W tej sytuacji zapytaliśmy Zielińskiego, czy nie planuje w obronie jakiś zmian, czy nawet rewolucji. Szkoleniowiec nie pozostawił jednak żadnych złudzeń.

- O jakie rewolucji pan mówi? To jest piłka na poziomie Ekstraklasy, a nie klub kukułka, żebyśmy się wygłupiali. Chyba pana poniosło z tymi rewolucjami. Dwa mecze do końca sezonu zasadniczego, siedem w finałowej i pan chciałby robić rewolucję? Na jakiej podstawie? Na razie jesteśmy na trzecim miejscu w tabeli i jeszcze nikt nie umarł. Spokojnie... - podkreślał Zieliński, ale dodał, że kłopot z grą obronną rzeczywiście istnieje:

- Zdajemy sobie sprawę jaki jest nasz problem i wiemy z czego wynika. Próbujemy to zlokalizować pracą, innym ustawieniem, ale na razie wychodzi to różnie. Ale spokojnie, przychodząc do Cracovii powiedziałem, że nie nie będzie rewolucji, ale ewolucja - zaznacza Zieliński.

Reklama

Teraz jego drużyna myśli o tym, by przed rundą finałową utrzymać miejsce w pierwszej czwórce. Dzięki temu krakowianie po 30. kolejce zagrają na swoim stadionie cztery, a nie trzy mecze.

Piotr Jawor


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama