• 6 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (3 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (3 pkt.)

Cracovia - FK Spartak Subotica 3-2 w meczu sparingowym

Cracovia pokonała FK Spartak Subotica 3-2 w meczu towarzyskim w tureckim Belek. Był to ostatni sprawdzian "Pasów" przed wznowieniem ligowych rozgrywek.

W meczu z trzecią drużyną serbskiej ekstraklasy Cracovia szybko wyszła na prowadzenie, po pięknej bramce Mateusza Wdowiaka. Chwilę przed przerwą na 2-0 podwyższył Krzysztof Piątek, po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry.

Trzy minuty po zmianie stron było już 3-0, a do bramki rywali trafił Sergei Zenjov. Rywale zdobyli kontaktowego gola w 72. minucie po stracie piłki przez Adama Deję, zaś pięć minut przed końcem wynik ustalił Predrag Medić.

W 88. minucie na boisku pojawił się Damian Dąbrowski. Był to pierwszy mecz tego zawodnika od czasu, gdy latem ubiegłego roku zerwał więzadła w kolanie.

Mecz ze Spartakiem był ostatnim meczem towarzyskim przed wznowieniem ligowych zmagań. W pierwszym wiosennym meczu Ekstraklasy Cracovia podejmie 10 lutego Śląsk Wrocław.

Cracovia - FK Spartak Subotica 3-2

Bramki: 1-0 Wdowiak (21.), 2-0 Piątek (43.), 3-0 Zenjov (48.), 3-1 Savković (72.), 3-2 Medić (85.)

Cracovia: 40. Michal Peszkovicz (46, 29. Krystian Stępniowski) - 87. Diego Ferraresso (46, 39. Michał Helik), 20. Niko Datković (79, 13. Radosław Kanach), 34. Ołeksij Dytiatjew (60, 2. Matic Fink), 3. Michal Siplak (57, 33. Kamil Pestka) - 11. Mateusz Wdowiak (71, 77. Sebastian Strózik), 5. Miroslav Czovilo (67, 21. Adam Deja), 25. Szymon Drewniak (74, 97. Daniel Pik; 88, 14. Damian Dąbrowski), 6. Sylwester Lusiusz (35, 10. Sergei Zenjov; 81, 23. Jaroslav Mihalík), 7. Antonini Czulina (51, 8. Milan Dimun) - 99. Krzysztof Piątek (63, 44. Nicolai Brock-Madsen).