Reklama

Reklama

Cracovia. Filipiak chciał spotkać się z kibicami

Właściciel Cracovii Janusz Filipiak podczas wtorkowej konferencji prasowej przyznał, że jest otwarty na spotkania z kibicami, którzy organizują protesty przeciwko jego polityce prowadzenia klubu. Z kolei trener Michał Probierz opowiedział o roszadach przed zimowym obozem.

Protest kibiców Cracovii trwa od połowy rundy jesiennej. Są oni niezadowoleni z braku postępu sportowego klubu oraz tego, że - ich zdaniem - profesor Filipiak traktuje klub jak biznes, czego oznaką miało być pożyczenie pieniędzy Cracovii firmie Comarch, której Filipiak jest właścicielem.

Protest objawiał się m.in. niską frekwencją na stadionie, a ci kibice, którzy już się pojawiali - zazwyczaj szydzili i wyzywali Filipiaka. "15 lat frazesów - zero sukcesów" - brzmiał napis na jednym z wywieszonych transparentów. Żądają też dialogu z Filipiakiem.

Reklama

- Jest gotowość spotkania z kibicami - zapewnia właściciel Cracovii - Podałem nawet kibicom dwa terminy, ale nie udało się zaaranżować spotkania. Pierwszy termin został odrzucony ze względu na okres świateczno-noworoczny, drugi miał wypaść dzisiaj, ale zbiegł się z początkiem ferii. Jestem otwarty na spotkania, ale oczekuję, by wzięła w nim udział większa liczba osób - zaznaczył Filipiak.

Zapytany przez Interię o pożyczkę udzieloną Comarchowi, Filipiak unikał odpowiedzi.

- Nie rozmawiam z dziennikarzami o pieniądzach. Mieliśmy pieniądze, których nie mogliśmy wydać w krótkim odstępie czasu. Nie trzymamy pieniędzy w skrzyni, tylko przekazaliśmy je jakby do banku, na godziwy procent. Cracovia zarobi na tym 600 tys. zł - odpowiedział właściciel "Pasów".

- Polskich klubów nie stać na sprowadzanie polskich młodych zawodników. Interesowaliśmy się Konradem Wrzesińskim, ale ten wybrał ofertę z Kazachstanu, z którego do niedawna się śmialiśmy, a dziś ma lepsze bazy od naszych - wtrącił Probierz, który oprócz funkcji trenera został także wiceprezesem do spraw sportowych.

Do Cracovii zimą przyszli już Sergu Hanca oraz Bojan Czeczarić. Trener Probierz nie wyklucza także sprowadzenia kolejny zawodników, zapowiada też zmiany przez obozem zimowym.

- Z wypożyczenia zostanie ściągnięty Adam Wilk. Potrenuje z nami i zobaczymy, czy odejdzie gdzieś zimą, czy zostanie na wiosnę w klubie. Czy na obóz poleci Maciej Gostomski? Maciek ma pewne warunki do wykonania, jeśli je spełni, to pojedzie z drużyną - powiedział szkoleniowiec "Pasów".

Probierz został także spytany, czy rozważa ściągnięcie z wypożyczenia Tomasa Vestenicky'ego.

- Na dzień dzisiejszy nie ma takiego tematu, jednak w piłce nigdy nic nie wiadomo. To co mówi się dzisiaj, jutro może być nieaktualne - zakończył trener.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL