Reklama

Reklama

Cracovia. Deniss Rakels uciekł z klubu na testy do Anglii

Deniss Rakels nie pojawił się na czwartkowym treningu Cracovii. Może to być zwiastun transferu do Anglii, do klubu Championship Reading FC.

Rakels, w kontrakcie z Cracovią, ma wpisaną klauzulę odstępnego wynoszącą pół miliona euro. 

Reading zdecydowało wyłożyć takie pieniądze za Łotysza. Zwróciło się nawet do Cracovii o zgodę na przejście testów medycznych przez Rakelsa.

- Nie wyraziliśmy takiej zgody. Przepisy stanowią jasno - zainteresowany klub najpierw musi zapłacić klauzulę odstępnego, a później może sobie robić z piłkarzem, co mu się żywnie podoba - usłyszeliśmy w Cracovii.

Rakels i tak poleciał na testy, nie bacząc na sprzeciw "Pasów". Na czwartkowym treningu go nie było. Klub zastanawia się nad ukaraniem zawodnika.
- Na razie na naszym koncie nie ma przelewu za Rakelsa, więc nie przesądzamy sprawy. Anglicy muszą się spieszyć, bo okienko transferowe u nich zamyka się w styczniu - mówią w Cracovii.

Reklama

Los Denissa zdaje się być jednak przesądzony. Po przejściu testów medycznych Reading zapłaci za niego pół miliona euro. To cena promocyjna!

- Przystaliśmy na taką klauzulę, bo menedżerowie zawodnika nas naciskali - powiedział kilka dni temu właściciel i prezes Cracovii prof. Janusz Filipiak.

Rakels to najlepszy strzelec Cracovii w jej powojennych dziejach w Ekstraklasie. Łotysz to jeden z najlepszych graczy Ekstraklasy w tym sezonie. Strzela, asystuje, a w dodatku regularnie dostaje powołania do reprezentacji. 

Deniss zakończył 2015 rok rekordową serią - strzelał gola w każdym z siedmiu ostatnich meczów! Takiej serii nie miały nawet największe gwiazdy polskiej ligi w XXI wieku na czele z Robertem Lewandowskim, Maciejem Żurawskim, Tomaszem Frankowskim, czy Artjomem Rudniewem.

Transfer Rakelsa będzie bardzo dużą stratą dla krakowian. W klubie jednak uspokajają.

- Mamy już wyselekcjonowanego klasowego, bramkostrzelnego napastnika. Jeśli tylko otrzymamy przelew z Anglii, natychmiast go zatrudnimy - twierdzą w Cracovii.

Reading FC to 14. zespół zaplecza ekstraklasy Anglii. Traci 11 pkt do strefy barażów o awans, ma też 10 "oczek" przewagi nad strefą spadkową.

Rakelss w Anglii będzie miał znacznie większą konkurencję. Wczoraj Reading pozyskało francuskiego napastnika Yanna Kermorganta z Bournemouth AFC.

W środę "The Royals" zatrudnili też pomocnika Manchesteru City George Evansa.

Jako pierwszy o zainteresowaniu Reading Rakelsem napisał portal Sportowefakty.pl.

Zobacz szczegóły z ligi Championship!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy