Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Cracovia chce się pozbyć gwiazdora. Nie jedzie na obóz!

Marcos Alvarez nie znalazł się w kadrze na zgrupowanie Cracovii w Turcji. To jasny sygnał, że najlepiej opłacany zawodników "Pasów" może sobie szukać klubu.

Z Alvarezem w Cracovii wiązano duże nadzieje. Przychodził jako jeden z najlepszych zawodników 2. Bundesligi. W swoim ostatnim sezonie w VfL Osnabruck zdobył 13 bramek i miał trzy asysty, ale w Polsce nigdy nawet nie zbliżył się do tego wyniku.

W poprzednim sezonie zdobył dwa gole i miał trzy kluczowe podania, a w obecnych rozgrywkach - jedną bramkę i trzy asysty. To niewiele, jak na zawodnika, który w klubie miał być gwiazdą. Alvarez negocjacje prowadził w "Wierzynku", restauracji należącej do Elżbiety Filipiak, żony właściciela Cracovii. Tam był podejmowany po królewsku, królewski - jak na Cracovię - otrzymał również kontrakt. "Pasy" mogły pozwolić sobie na takie szaleństwo, ponieważ zawodnik z Osnabruck przychodził za darmo.

Reklama

Dziś wiadomo jednak, że czas Alvareza w Cracovii dobiega końca. Krakowianie właśnie ogłosili 27-osobową kadrę, która w sobotę poleci na zgrupowanie do tureckiego Belek. Znaleźli się w niej m.in. juniorzy Oskar Wójcik i Przemysław Kapek, ale miejsca dla Alvareza zabrakło.

To jasny sygnał, że z 31-letni Niemcem przy Kałuży nie wiążą już nadziei. Znalezienie klubu, który będzie chciał przejąć jego kontrakt (obowiązuje jeszcze półtora toku) będzie jednak bardzo trudne, więc niewykluczone, że wkrótce rozpoczną się rozmowy o rozwiązaniu umowy.

Cracovia. Kadra na zgrupowanie w Turcji

Bramkarze: Karol Niemczycki, Lukas Hrosso, Adam Wilk.

Obrońcy: Otar Kakabadze, Cornel Rapa, Michal Siplak , Matej Rodin, Jakub Jugas, David Jablonsky, Oskar Wójcik, Luis Rocha, Kamil Pestka.

Pomocnicy: Kamil Ogorzały , Patryk Zaucha, Sylwester Lusiusz, Damir Sadiković, Sergiu Hanca, Michał Rakoczy, Jakub Myszor, Florian Loshaj, Hebo Rasmussen, Pelle van Amersfoort, Karol Knap.

Napastnicy: Rivaldinho, Filip Piszczek, Filip Balaj , Przemysław Kapek.

PJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje