Reklama

Reklama

​Cracovia. Asystent Michała Probierza: Brak trenera? To nie jest nowa sytuacja

Michał Probierz w sobotę podał się do dymisji, ale w poniedziałek zmienił zdanie i udał się na krótki urlop. - Nie było czasu na przemyślenia - mówi o decyzji Michała Probierza jego asystent Grzegorz Kurdziel, który przygotowuje zespół do najbliższego spotkania.

Po sobotniej porażce z Wartą Poznań (0-1) Probierz niespodziewanie podał się do dymisji.

- Sztab szkoleniowy jako pierwszy został poinformowany o tej decyzji, później usłyszeli o tym zawodnicy, a potem odbyła się konferencja prasowa. Tuż po niej trener Probierz przekazał mi, że mam poprowadzić drużynę w sparingu z Górnikiem Zabrze, a także w kolejnych treningach. Nie było więc nawet czasu na przemyślenia. Po meczu oczywiście rozmawialiśmy z trenerem, ale była to rozmowa prywatna i zostawiam ją dla siebie. Tak samo jak powody decyzji trenera Probierza - relacjonuje Kurdziel.

Reklama

Przez weekend oficjalna strona internetowa klubu nawet nie poinformowała o decyzji Probierza. Dopiero w poniedziałek opublikowano oświadczenie szkoleniowca, w którym zmienił swoją decyzję. Probierz zostaje więc w Cracovii, ale do czwartku przebywał na urlopie, więc jego obowiązki przejął właśnie Kurdziel.

- Nie jest to nowa sytuacja. Często wraz z pozostałymi członkami sztabu szkoleniowego mamy okazję prowadzić treningi. Zdarzało się bowiem, że trenera nie było na treningach ze względu na inne obowiązki. Jesteśmy profesjonalistami i wykonywaliśmy swoją pracę - podkreśla Kurdziel.

Drugi trener Cracovii dopiero dziś wieczorem będzie rozmawiał z Probierzem i wspólnie ustalą kadrę na sobotni wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

- Umówiliśmy się, że wtedy dłużej porozmawiamy o mikrocyklu. Zresztą przed każdym meczem dyskutujemy o składzie, przekażę też swoje rekomendacje co do zawodników - zaznacza Kurdziel.

Zmiana decyzji przez Probierza jest o tyle zaskakująca, że podczas składania dymisji przyznał, iż "zawodnicy też chyba potrzebują nowego impulsu". Jak w tej sytuacji może zareagować szatnia "Pasów"?

- Zawodnicy są profesjonalistami i rzetelnie wykonywali swoje obowiązki w tygodniu. Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Największy pozytyw, jaki może się teraz wydarzyć, to wygrana w Szczecinie oraz z Wartą - ucina Kurdziel.

Z Pogonią Cracovia zmierzy się w sobotę (godz. 17.30, relacja w Interii), a we wtorek w Grodzisku Wielkopolskim zagra w 1/8 finału Pucharu Polski z Wartą Poznań.

PJ

Ekstraklasa - wyniki, terminarz i tabelaReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL