• 6 .Śląsk Wrocław (7 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (6 pkt.)

Cracovia - Akademija Pandev Strumica 4-1 w sparingu

Piłkarze Cracovii pokonali Akademiję Pandev Strumica 4-1 w meczu sparingowym rozegranym w tureckim Beleku. Środowy rywal "Pasów" to czwarty zespół ligi macedońskiej.

Trenera Michała Probierza może cieszyć forma Krzysztofa Piątka. Napastnik ten w czterech tegorocznych sparingach uzbierał na swoim koncie pięć trafień. W środę także strzelił gola, a w drugiej połowie w roli egzekutora świetnie zastąpił 18-letni Sebastian Strózik, który jesienią zaliczył dwa krótkie występy w meczach Ekstraklasy.

W trakcie meczu kontuzji doznał obrońca "Pasów" Matic Fink i został zastąpiony przez Daniela Pika. Ten 17-letni zawodnik podpisał z Cracovią kontrakt przed wyjazdem na obóz do Turcji. Wcześniej grał w zespole Polonii Warszawa występującym w Centralnej Lidze Juniorów.

Z Cracovią rozstał się natomiast Sebastian Steblecki, który przeszedł do pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice. Jesienią 26-letni skrzydłowy wystąpił w dwóch ligowych spotkaniach.

Cracovia na obozie w Turcji przebywać będzie do 4 lutego. Następny sparing rozegra 27 stycznia z rosyjskim zespołem Krylja Sowietow Samara.

Cracovia - Akademija Pandev Strumica 4-1 (1-1)

0-1 Zoran Baldovaliev (17.)

1-1 Krzysztof Piątek (31.)

2-1 Sebastian Strózik (47.)

3-1 Sebastian Strózik (68.)

4-1 Antonini Czulina (85.).

Skład Cracovii w I połowie: Wilk, Fink (13. Pik), Siplak, Czovilo, Dimun, Zenjov, Dytiatiev, Helik, Brock-Madsen, Rakels, Piątek.

Skład Cracovii w II połowie: Stępniowski, Kanach, Javi, Pestka, Strózik, Drewniak, Mihalik, Wdowiak, Deja, Diego, Pik. W II połowie grali też: Rakoczy, Czulina, Kruppa.

Dowiedz się więcej na temat: Cracovia | Krzysztof Piątek | Sebastian Strózik